Cora Harper | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Cora Harper

Krótki opis: Biotyczka i była funkcjonariuszka w randze porucznika wojsk Systemów Przymierza. Przeniesiona z Programu Walkiria Rady Cytadeli (podzbiór ich międzyrasowego planu integracji wojskowej) i umieszczona w jednostce komandosek asari Córki Talein. Możliwe bliskie relacje ze Scottem Ryderem.

Historia: Potężna biotyka Cory objawiła się w młodym wieku, kiedy dorastała na frachtowcach swoich rodziców. Ponieważ nie mogła pozwolić sobie na naukę kontroli nad biotyka, starając się kontrolować swoje talenty, Cora szybko zorientowała się, że dyscyplina jest najlepszym sposobem, aby ludzie w ogół niej nie zostali skrzywdzeni. Dołączyła do Systemów Przymierza w wieku 18 lat, aby dostać implanty i szkolenie, którego potrzebowała. Wkrótce po tym, jak Cora zaciągnęła się do wojska, frachtowiec jej rodziców zniknął, prawdopodobnie padając ofiarą wielu niebezpieczeństw związanych z niedoścignionym Trawersem Attykańskim.

Stawiając karierę wojskową na pierwszym miejscu, wykorzystuje szansę, jaką dała jej biotyka. Dołącza do Programu Walkiria – inicjatywy Rady Cytadeli, która zakładała ciężki trening z obcymi żołnierzami i komandoskami asari – w celu poprawy i udoskonalenia swoich umiejętności biotycznych. Udaje się do Thessię, dołączając do jednostki komandosek „Córki Talein”, walcząc ramie w ramię ze kilkuset letnimi łowczyniami asari, wraz ze swoją dowódczynią, Nisirą T’Kosh. Lata spędzone z asari dały Corze unikalną perspektywę, zarówno na polu bitwy, jak i jej miejsce na świecie.

Kiedy Nisira zachęciła ją do wstąpienia do Inicjatywy Andromeda, Cora początkowo była sceptyczna, ale zmieniła zdanie po spotkaniu z Alecem Ryderem. Jego wizja w Andromedzie – nowej cywilizacji i kolejnym wielkim skokiem dla ludzkości – zainspirował ją, aby misja Inicjatywy zakończyła się sukcesem. Cora wkrótce zdobyła zaufanie dowódcy Aleca jako jego zastępczyni, będąc uprzednio przeszkalana w kierowaniu operacjami naziemnymi, a w razie konieczności, będąc jego następczynią jako Pionierka. Członkini drużyny pionierskiej Scota/Sary Rydera.

— Mass Effect: Andromeda—

Imię: Cora
Nazwisko: Harper
Przydomki: brak
Rasa: Człowiek
Wzrost: 172 cm
Waga: 61 kg
Wiek: [brak danych]
Przynależność: Systemy Przymierza, Córki Talein, Inicjatywa Andromeda
Status: żyje
Miejsce pobytu: galaktyka Andromeda, pokład statku Burza
Poziom zagrożenia: mały
Możliwość współpracy: nie

Umiejętności (Moce):

Szarża

Nowa

Wzmocnienie tarczy

Komandoska asari (umiejętność pasywna)

Trening obronny (umiejętność pasywna)

Opis: Kiedy arka Hyperion dociera do Gromady Helejosa po 634 latach, zostaje one uszkodzona przez Plagę, powodując, że sztuczna grawitacja przestaje działać w dziale kriogeniki, którą Cora jest zmuszona zresetować. Wkrótce potem, wzywa jedno z dzieci Aleca na mostek, aby omówić kolejny etap ich działania. Ostatecznie Alec podejmuje decyzję, by poprowadzić drużynę pionierską na powierzchni Habitat 7. Niestety, seria potężnych wyładować elektrycznych, spotkań z wrogo nastawionymi obcymi i późniejsza ofiara Aleca, aby uratować swoje dziecko, powoduje, że młody/młoda Ryder zostaje nowym Pionierem.

Choć Cora wierzyła w osąd Aleca, prywatnie zwierza się Ryderowi, że chciała zostać Pionierem.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Cora_Harper
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.