Mgławica Perseusza | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mgławica Perseusza

Mgławica Perseusza jest ogromną mgławicą zbudowaną z pyłów i nieprzezroczystych gazów, które oddzielają przestrzeń gethów od Układów Terminusa. Leży na krawędzi galaktyki, tuż przy samej krawędzi Układów Terminusa.

Po Wojnie gethów z quarianami, gethy odizolowały się za Mgławicą, z dala od oczu ras organicznych. Mgławica jest prawie niemożliwa, aby ją przeskanować lub poruszać się w niej, co oznacza, że nikt nie wie dokładnie, co gethy robią za nią. Podróżowanie w pobliżu Mgławicy Perseusza jest wyjątkowo niebezpieczne, ale wielu podejmuje to ryzyko próbując odkryć, co znajduję się pośród pyłów tej tajemniczej gromady.

Połączenia z przekaźnikami masy

Miejsca

Kodeks Galaktyczny

Codex_Perseus_VeilPurpurowo-złocista Mgławica Perseusza jest równie piękna, co niebezpieczna, i stanowi naturalną granicę pomiędzy przestrzenią gethów a Układami Terminusa.

Mgławica stanowi przeszkodę, która całkowicie uniemożliwia służbom wywiadowczym Rady obserwację aktywności gethów. Teoretycznie gethy mogą przygotowywać niszczycielski atak, wobec którego Rada będzie bezbronna. Równie dobrze gethy mogły już wyginąć, co oznaczałoby, że Przymierze niepotrzebnie rujnuje swój budżet, przeznaczając środki na obronę przed nimi.

Pomimo strachu przed gethami, niektórzy śmiałkowie zapuszczają się w głąb Mgławicy w poszukiwaniu różnych dóbr; jedna z takich wypraw zakończyła się tragicznie. Gethy wciągnęły załogę do Mgławicy przy użyciu dominacji technoumysłowej, po czym przekształciły członków załogi w zombie i skierowały przeciw organicznej społeczności, z której pochodzili.

Według jednego z tajnych raportów Widm w roku 2183 pancernik Suweren, dowodzony przez byłego agenta Widmo Sarena Arteriusa i obsadzony załogą złożoną z gethów, ukrywał się nieopodal Mgławicy, zanim rozpoczął atak na Cytadelę.

Mgławica Perseusza
Systemy 1
Przekaźniki masy 1

Misje

  • Misja: Cytadela: Fragmenty kodu Żniwiarzy
  • Misja: Cytadela: Technologia zagłuszania celu
  • Misja: Priorytet: Pancernik gethów
  • Misja: Priorytet: Rannoch
  • Misja: Rannoch: Admirał Koris
  • Misja: Rannoch: Eskadry myśliwskie gethów

Ciekawostki

  • Mgławica Perseusza wzięła swoją nazwę od Ramienia Perseusza na Drodze Mlecznej.
  • W Mass Effect 3, po ukończeniu Priorytet: Thessia, Mgławica Perseusza stanie się niedostępna.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Perseus_Veil
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.