Arkturus | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Arkturus

Arkturus

Arkturus jest małym systemem z trzema planetami i pasem asteroid.

Arkturus jest czerwonym olbrzymem, a zarazem typem widmowym gwiazdy K1.5 IIIpe znajdującego się w gwiazdozbiorze Boötes i widziany jest z Ziemi, ponadto jest trzecią najjaśniejsza gwiazdą na nocnym niebie. Gdy przekaźnik Charon został aktywowany w 2149, grupa badawcza Jona Grissoma odkryła, że przekaźnik prowadzi do ​​Arkturusa, 36 lat świetlnych od Ziemi. Arkturus z kolei miał kilka innych przekaźników masy w bliskiej odległości, co umożliwiło szybki rozwój ludzkości w kosmosie.

Arkturus jest z pokolenia gwiazd urodzonych przed Słońcem. Jego światy są albo gazowymi olbrzymami (w tym przypadku, Themis) lub kawałkami lodu. Choć istnieje kilka skalistych pól szczątków, metale są rzadkie, za to występuje tendencja do pojawienia się metali lekkich.

Pochodzenie Arkturusa jest również wyjątkowe. Pochodzi on faktycznie z halo galaktycznego, jednej z 52 gromad gwiazd, które są na skraju „upaści” dysku galaktycznego. Za kilka miliardów lat, Arkturus będzie dryfował w głębiach pozagalaktycznej ciemnej przestrzeni.

Alcyoneus

AlcyoneusAlcyoneus jest asteroidą orbitującą wokół gwiazdy Arkturus.

Eirene

EireneEirene jest drugą planetą orbitującą wokół gwiazdy Arkturus.

Eunomia

EunomiaEunomia jest trzecią planetą orbitującą wokół gwiazdy Arkturus.

Przekaźnik masy

Przekaźnik masy

Stacja Arkturus

Stacja Arkturus

Themis

ThemisThemis jest pierwszą planetą orbitującą wokół gwiazdy Arkturus.

Strumień Arkturusa / Arkturus
Masa gwiezdna 1,1 masy Układu Słonecznego
Klasa gwiezdna K1.5 III
Jasność 170 Układów Słonecznych
Planety 3
Księżyce 0
Pasy asteroid 1
Asteroidy 1
Obiekty 2

Ciekawostki

 • Arkturus jest z pokolenia gwiazd powstałych przed Słońcem. Jego światami są albo gazowe olbrzymy (w tym przypadku, Themis) lub kawałki lodu.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Arcturus
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.