Noveria | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Noveria

Noveria

Opis

Mass Effect

Noveria to mała mroźna planeta przypominająca Ziemię, ale minimalnie spełniająca warunki pozwalające na zamieszkanie. Jest ona dzierżawiona przez korporację Noveria Development Corporation, która w swoich laboratoriach prowadzi badania, często zbyt niebezpieczne lub kontrowersyjne by były prowadzone w innych miejscu. Tajemnicza działalności firmy na planecie narodziła szereg spekulacji ocierających się o teorie spiskowe na temat Noverii.

Mass Effect 3

Noveria to mała, zamarznięta planeta typu ziemskiego, według konwencjonalnych definicji ledwie zdatna do życia. Stanowi własność prywatną korporacji Noveria Development, która wypożycza laboratoria na badania zbyt niebezpieczne lub kontrowersyjne, żeby można je było przeprowadzić gdzie indziej.

Wojna sprawiła, że ta mało znana planetka skupiła na sobie uwagę niemal całej galaktyki. Na Noverii prowadzono niezwykle zaawansowane badania naukowe, co musiało zainteresować Cerberusa. Co więcej, tutejszy przekaźnik masy stanowi przystanek na drodze od ludzkiej gromady Exodus do granic przestrzeni salarian. Można bezpiecznie założyć, że salarianie zrobią wszystko, żeby obronić swoje granice.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Noveria
Lokalizacja: Mgławica Końskiego Łba – Pax
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 0,9 j.a.
Okres orbitalny: 0,9 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.9
Promień: 5656 km
Długość dnia: 52 ziemskie godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,87 atm
Temperatura na powierzchni: -1 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,81 G
Masa: 0,63 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Stolica: Port Hanshan
Rok założenia kolonii: 2163
Populacja: 361 400 (2183); 405 200 (2186)

Kodeks Galaktyczny

Noveria to zimny, skalisty świat. Większość wody na planecie przyjmuje formę lodowców. Jest to prywatna kolonia, planeta jest własnością holdingu Noveria Development Corporation. NDC jest sponsorowana przez ponad dwadzieścia korporacji i zarządzana przez Radę Wykonawczą, która reprezentuje interesy tychże firm. Inwestorzy zbudowali ultralaby w różnych, odizolowanych miejscach na powierzchni Noverii.

Laboratoriów tych używa się do prowadzenia badań na tyle trudnych bądź kontrowersyjnych, że nie można ich przeprowadzić w przestrzeni Cytadeli. Noveria bowiem posiada ogromną autonomię i jako taka nie podlega prawu stanowionemu przez Radę.

Na podstawie specjalnej umowy agenci Rady Cytadeli Wydziału Wywiadu i Działań Militarno-Obronnych zachowali przywileje, jednak trudno zweryfikować, w jakim stopniu Rada Wykonawcza będzie tych ustaleń przestrzegać. Specyficzna sytuacja Noverii sprawia, że mieszkańcy kolonii często są uwikłani w różnego rodzaju spiski.

Misje

Mass Effect

  • Misja: Noveria: Zainteresowanie gethów

Mass Effect 3

  • Misja: Cytadela: Stabilizatory modułów grzewczych
  • Misja: N7: Baza myśliwców Cerberusa

Przydziały

  • Przydział: Noveria: Przemyt
  • Przydział: Noveria: Szpiegostwo

Ciekawostki

  • Według Bioware, nazwa Noverii pochodzi od „Nova Siberia” (Nowa Syberia).
  • W książce The Art of Mass Effect Universe stwierdzono, że na Noverii miał znajdować się niższy region alpejski, ale został on wycięty, gdyż najwyraźniej gracze mogliby mylić planety.
  • Multiplayerowa mapa w Mass Effect 3, Baza Biel znajduje się na Noverii.
  • Noveria jest miejscem misji w mini-grze N7 HQ Galaktyczna Wojna w Mass Effect 3.

Update by (c) Lord Wader

Żródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Noveria
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.