Rannoch | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Rannoch

Opis:

Pomarańczowe słońce Rannocha ma masę ledwie około 90% ziemskiego i jest o połowę ciemniejsze, jednak sama planeta jest raczej sucha w porównaniu do Ziemi, gdyż powstała bliżej swojej gwiazdy i mniejszą jej część pokrywają oceany. Formy życia polegające na fotosyntezie skupiają się wokół rzek i oceanów, rozdzielonych rozległymi pustyniami. Pozycję, jaką w kulturze quarian zajmują rośliny i cień, doskonale ilustruje tłumaczenie nazwy Rannoch, czyli „otoczony murem ogród”.

Z punktu widzenia czujników statku kosmicznego, najważniejszą cechą ojczyzny quarian są liczne orbitalne źródła ciepła: planetę obserwują tysiące stacji kosmicznych gethów. Gdzieś wśród tego sztucznego roju konstrukcyjnego czai się armada gethów, czekająca na dobry moment do wyprowadzenia kontrataku.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Rannoch
Lokalizacja: Mgławica Perseusza – Tikkun
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,72 j.a.
Okres orbitalny: 0,64 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.911
Promień: 6021 km
Długość dnia: 32,3 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,93 atm
Temperatura na powierzchni: 48 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,89 G
Masa: 0,787 mas Ziemi
Satelity: 1

Planeta ojczysta

Rasa zamieszkująca: Quarianie
Populacja: nieznana. Szacunki quarian co do liczby gethów wahają się od kilkudziesięciu milionów do kilku miliardów. Szacunki liczby osobnych świadomości gethów przechowywanych na serwerach są znacznie wyższe.

Kodeks Galaktyczny

Rannoch to sucha planeta orbitująca wokół starszej gwiazdy w układzie Tikkun i dawna ojczyzna quarian. Niemal trzysta lat temu quarianie zostali przepędzeni przez gethy – syntetyczne sługi, które zyskały świadomość i zbuntowały się przeciwko swoim stwórcom. Choć Rannoch pozostaje obecnie w dużej mierze niezamieszkany, gethy dobrze się nim opiekują, starając się naprawić planetarny ekosystem, przywrócić prastare konstrukcje i uprawiając część terenów rolniczych.

Na Rannochu nie żyją żadne gatunki owadów. Wszystkie rośliny są zapylane przez inne gatunki zwierząt. Ta symbioza flory i fauny odpowiada za osłabione układy odpornościowe quarian, a w dalszej kolejności za skrajne utrudnienie quarianom kolonizacji innych planet po wygnaniu ich z Rannocha. Dla wielu quarian odzyskanie ojczyzny z rąk gethów to konieczność zarówno kulturalna, jak i fizjologiczna.

Misje

 • Misja: Cytadela: Fragmenty kodu Żniwiarzy
 • Misja: Cytadela: Technologia zagłuszania celu
 • Misja: Priorytet: Rannoch
 • Misja: Rannoch: Admirał Koris
 • Misja: Rannoch: Eskadry myśliwskie gethów

Linki zewnętrzne

 • Mass Effect 3 Story – Rannoch
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Rannoch
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.