Zada Ban | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zada Ban

Opis

Zada Ban

Zada Ban to duża, gęsta planeta nosząca imię voluskiego boga kary. Jej skorupa jest bogata w uran, którego obecność w połączeniu z erozją wiatrową przyczyniły się do powstawania na powierzchni potężnych radioaktywnych burz. Volusowie z Talis Fia dokładnie zbadali planetę za pomocą sond kosmicznych i teleimersyjnych maszyn robo-górniczych. Odkryli, że nie są pierwszymi, którzy pomyśleli o eksploatacji Zada Ban. W pobliżu równika planety znaleziono tworzywa sztuczne ze stacji wydobywczej sprzed około 50 tysięcy lat. Co ciekawe, rudy uranu w pobliskich kopalniach nie wyczerpały się; wydobycie przerwano, mimo że z powodzeniem można by je kontynuować jeszcze długo.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Zada Ban
Lokalizacja: Otchłań Dzierzby – Xe Cha
Przynależność: Układy Terminusa

Dane szczegółowe
Odległość orbitalna: 0.7 j.a.
Okres orbitalny: 0,9 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0,423
Promień: 7594 km
Długość dnia: 70 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 0 atm
Temperatura na powierzchni: 94 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,5 G
Masa: 2.111 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Volusowie
Rok założenia kolonii: 2154
Populacja: 22 500 (na stacjach orbitalnych)
Stolica: brak, największą stacją jest Dolo

Ciekawostki

  • Podobnie jak planeta Gei Hennom czy księżyc Sinmara, dwa różne ciała niebieskie z przydziałami, istnieje pewna niezgodność pomiędzy opisem obiektu i rzeczywistą jej powierzchnią: Zada Ban jest opisana jako planeta mająca: „potężne burze radioaktywne” i „zerowe ciśnienie atmosferyczne” (dwa sprzeczne terminy, ponieważ planeta nie może nie mieć ciśnienia, skoro są wiatry, w przeciwnym razie planeta jest bezwietrzna), ale aż do momentu lądowania na niej wydaje się być planetą-ogrodem, o czym świadczy zieleń w otoczeniu przydziału.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Zada_Ban
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.