2175 Aeia | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

2175 Aeia

Opis

2175_aeia

Ta nazwana na cześć uczonej asari odległa planeta była dawniej na liście zabronionych przekaźników masy prowadzących w nieznane rejony kosmosu. Nieliczne dostępne dane pochodzą z odległego przelotu sondy, która wykryła dwie planety krążące wokół białego karła.

Twoje własne badania przyniosły dużo ciekawsze wyniki. Planeta znajduje się w umożliwiającej zamieszkanie odległości od gwiazdy. Jest pokryta oceanami ciekłej wody i ma cienką azotowo-tlenową atmosferę odpowiadającą organicznemu życiu roślinnemu. Niewykluczone, że jest to jeszcze niezbadana zielona planeta.

Najważniejsze informacje

Nazwa: 2175 Aeia
Lokalizacja: Mgławica Rosetta – Alfa Draconis
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 4,5 j.a.
Okres orbitalny: 7,3 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.71
Promień: 6521 km
Długość dnia: 31,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,72 atm
Temperatura na powierzchni: 16 st. C
Grawitacja na powierzchni: 1,1 G
Masa: 1,141 mas Ziemi
Satelity: 2

Kodeks Galaktyczny

Codex_AeiaAeia została odkryta przez ludzi przy pomocy technik telemetrycznych w 2165 roku i rozpoznana jako planeta podobna do Ziemi. Badanie sondami wykazało obecność bujnej roślinności, dużych ilości słodkiej wody i atmosfery umożliwiającej oddychanie. W związku z tym Przymierze uznało planetę za świat-ogród, nadając wysoki priorytet jej kolonizacji. W roku 2173 statek badawczy Paktu Hugo Gernsback, dowodzony przez kapitana Ronalda Taylora, podszedł do lądowania na tej tropikalnej planecie. Chwilę po tym ustał wszelki kontakt z jednostką. Ponieważ losy załogi statku Hugo Gernsback nie są znane, jej członkowie zostali uznani za poległych w akcji, a statek za zniszczony.

Misje

  • Misja: Jacob: Dar wielkości

Ciekawostki

  • Wpis w Kodeksie o Aei koliduje z historią odkrytą podczas misji „Dar wielkości” (misja lojalnościowa Jacoba). Artykuł w Kodeksie twierdzi, że Ronald Taylor był kapitanem Gernsbacka, podczas gdy misji stwierdzono, że był tylko zastępcą, przyjmując tytuł pełniącego obowiązki kapitana po tym, jak prawdziwy kapitan Gernsbacka, Harris Fairchild, zginął w katastrofie.
  • Na niebie 2175 Aei, komandor Shepard może zobaczyć z powierzchni dwa księżyce tej planety.
  • Nazwa planety może pochodzić od dzielnicy Honolulu – Aiei, blisko Pearl City i Moanalua.
  • Aei (ἀεί) znaczy w języku starogreckim „zawsze”. Może być to aluzja do długiego okresu między rozbiciem się statku, a aktywacją nadajnika.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/2175_Aeia
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.