Bekenstein | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Bekenstein

Bekenstein

Opis

Planetę Bekenstein skolonizowano w pierwszej fali ziemskiej ekspansji, jednak plany założycieli tutejszej kolonii znacząco różniły się od rolniczych wizji dla Eden Prime. Bekenstein miał się stać pozaziemską bazą produkcyjną, dzięki której ludzkość wkupi się w łaski galaktycznych kultur. Początkowo sukcesy były umiarkowane, jednak potem planeta przeskoczyła konkurencję dzięki produkcji wysokiej jakości luksusowych towarów, które za pośrednictwem Cytadeli trafiały na pobliskie rynki zbytu. Dziś Bekenstein jest określany mianem „ludzkiego Illium” – nuworysze popisują się tu swoim bogactwem, a o bardziej pechowych członkach społeczeństwa praktycznie się nie wspomina.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Bekenstein
Lokalizacja: Mgławica Węża – Boltzmann
Przynależność: Wewnętrzna Przestrzeń Cytadeli

Odległość orbitalna: 1,8 j.a.
Okres orbitalny: 2,4 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1,013
Promień: 6050 km
Długość dnia: 21,3 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 1,17 atm
Temperatura na powierzchni: 43 °C (średnia), 25 °C (w strefie zdatnej do zamieszkania)
Grawitacja na powierzchni: 0,9 G
Masa: 0,804 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Ludzie
Stolica: Milgrom
Rok założenia kolonii: 2158
Populacja: 5 425 000

Kodeks Galaktyczny

„Lśniąca jaśniej od diamentów, kosztowniejsza od operacji chirurgicznych” – tak za zamkniętymi drzwiami biura podróży opisują tę planetę. Otrzymawszy możliwość kolonizacji planet po Wojnie Pierwszego Kontaktu, Systemy Przymierza uczyniły z Bekensteinu swój ośrodek produkcji, wytwarzający towary na sprzedaż na pobliskiej Cytadeli. Zdobycie rozległego galaktycznego rynku okazało się trudne – pierwsze ludzkie produkty sprzedawały się wyłącznie dzięki urokowi nowości, ale późniejszy brak popytu był dla gospodarki Bekensteina poważnym ciosem. Dopiero z drugim pokoleniem osadników wytworzyła się na Bekenstenie stabilna nisza produkcji wysokiej jakości towarów rozrywkowych i luksusowych. Gdy marka stała się rozpoznawalna, do licznych portów kosmicznych Bekensteina zaczęły napływać masy obcych. Obecnie planeta może się pochwalić większą liczbą milionerów i miliarderów na jednego mieszkańca niż jakakolwiek inna ludzka kolonia.

Chociaż dominują tu przestępstwa typu gospodarczego, bez użycia przemocy, Bekenstein ma też swoją ciemną stronę. Zarówno liczba samobójstw, jak i inflacja są niezwykle wysokie w porównaniu z innymi planetami. Bezrobocie utrzymuje się na niskim poziomie, ponieważ mało kto emigruje na tak drogą planetę, nie zapewniwszy sobie wcześniej pracy, a w związku z niebotycznymi kosztami życia bezrobotni zwykle odlatują po kilku miesiącach na przyjaźniejsze planety. Pozostający uważają, że są silniejsi, bystrzejsi i bardziej uzdolnieni od reszty, i że są w stanie zapewnić sobie szacunek i zatrudnienie na każdej pomniejszej planecie. Jak mówią słowa popularnej piosenki, „Jeśli na Beku ci się uda, wszędzie zdziałasz cuda”.

Misje

  • Misja: Kasumi: Skradzione wspomnienia

Złoża minerałów

Początkowy wynik skanowania: Brak złóż

Minerał Wartość Przybliżona wartość
Pallad Niska 2,700
Platyna Niska 2,170
Iryd Niska 3,600
Pierwiastek zero Brak 0

Ciekawostki

    Panorama Bekensteinu

  • Nazwa planety najprawdopodobniej pochodzi od Jacoba D. Bekensteina, izraelskiego fizyka teoretyka, który przyczynił się do powstania termodynamiki czarnych dziur i innych aspektów teorii informacji oraz fizyki próżni.
  • W Mass Effect 3, Diana Allers wspomina, że ​​Bekenstein został zaatakowany i zniszczony przez siły Żniwiarzy z powodu infrastruktury przemysłowej, mimo że fabryki produkują tylko elementy komercyjne, takie jak lornetki. Zamiast lądowania sił lądowych do zbioru populacji organicznej Bekensteinu, Żniwiarze zbombardowali planetę z orbity.

Update by (c) Lord Wader

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Bekenstein
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.