Gellix | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Gellix

Opis

Gellix

Gellix został po Wojnach Raknii przekazany kroganom[sic], ale w trakcie Rebelii Krogańskich stanowił przedmiot zaciekłych walk i ostatecznie turianie zdołali go odbić. Doprowadziło to do sytuacji, w której turianie opiekowali się światem zbudowanym na aminokwasach lewoskrętnych, którego nie mogli sami zasiedlić, ale nie chcieli też oddać.

We współpracy z Protektoratem Vol podjęto próbę wypożyczenia planety pod kolonizację; wysoka cena i powierzchnia upstrzona niewybuchami sprawiły jednak, że Gellix nie zdołał przyciągnąć wielu godnych zaufania lokatorów – najsłynniejsi mieszkańcy planety trafili do jej kolonii karnych. Dla tych, którzy znają jego historię, Gellix to symbol marnotrawstwa – cała planeta-ogród niemal zapomniana przez galaktykę.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Gellix
Lokalizacja: Pustkowie Minosa – Arrae
Przynależność: Zewnętrzna Przestrzeń Rady

Odległość orbitalna: 1,6 j.a.
Okres orbitalny: 2 ziemskie lata
Współczynnik Keplera: 1.024
Promień: 3842 km
Długość dnia: 19,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,40 atm
Temperatura na powierzchni: 4 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,774 G
Masa: 0,279 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Turianie
Stolica: Anapondus
Rok założenia kolonii: 658 n.e. (kroganie) / 801 n.e. (turianie)
Populacja: 54 000

Kodeks Galaktyczny

Gellix – druga planeta w układzie Arrae – to świat pełen gór i lodu, zdatny do zamieszkania jedynie w nieznacznym stopniu.

Po odkryciu planety w roku 2161 ludzie wybudowali na niej kolonię karną, ale najgorsze wyniki bezpieczeństwa w całym Przymierzu Układów doprowadziły do zamknięcia tutejszych więzień w roku 2179. Sądy wciąż rozpatrują liczne pozwy związane z tymi wydarzeniami.

Wkrótce po zamknięciu więzień planetą zainteresowało się kilka galaktycznych korporacji, które wybudowały tu kopalnie, składy dostawcze i inne instalacje.

Misje

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Gellix
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.