Hagalaz | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Hagalaz

Opis

Hagalaz

Hagalaz to planeta-ogród drugiej klasy, która nie stanowi obiektu poważniejszego zainteresowania społeczności galaktycznej. Odkrycia planety dokonała salariańska ekspedycja górnicza, jednak do władzy szybko dorwali się przedstawiciele przestępczości zorganizowanej. Prawa do zbadania złóż Hagalazu sprzedano na aukcji, co doprowadziło do chwilowego rozkwitu działalności wydobywczej w pierwszej dekadzie XXI wieku, ale i szybkiego porzucenia nowych placówek po odkryciu planet z łatwiej dostępnymi surowcami.

Hagalaz ma azotowo-tlenową atmosferę, dzięki której występują na niej istoty żywe, ale obraca się znacznie wolniej od Ziemi – tutejsza noc i dzień trwają po ponad 98 ziemskich dni. Skrajne wahania temperatur w cyklu dzienno-nocnym sprawiają, wschód i zachód słońca wiąże się z powstawaniem potężnych burz; miejscowa flora i fauna przystosowały się w związku z tym do życia w cyklu zamarzania, powodzi i upału, w warunkach gwałtownych zmian ciśnienia. Ze względu na trudno do odtworzenia warunki naturalne Hagalazu tutejsze zwierzęta i rośliny nie stanowią łakomego kąska dla poszukiwaczy egzotyki.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Hagalaz
Lokalizacja: Mgławica Klepsydra – Sowilo
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,95 j.a.
Okres orbitalny: 1 ziemski rok
Współczynnik Keplera: 0.857
Promień: 6309 km
Długość dnia: 98,3 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,83 atm
Temperatura na powierzchni: 72 °C (za dnia) -64 °C (nocą)
Grawitacja na powierzchni: 0,69 G
Masa: 0,67 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Misje

  • Misja: Kryjówka Handlarza Cieni
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Hagalaz
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.