Heshtok | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Heshtok

Opis

Przedstawiciel Systemów Przymiera poproszony o podsumowanie swojej podróży na ojczyźnie vorchów stwierdził krótko: „Stworzenie własnego Heshtoka wymaga dwóch kroków: weź piekło i dodaj do niego vorchów”. Planeta odznacza się dużą aktywnością wulkaniczną, z czym wiąże się okresowe zatruwanie atmosfery i źródeł wody pitnej przez toksyczne gazy i inne ekstremalne sytuacje, dzięki którym vorche wykształciły swoją legendarną zdolność dostosowywania się do panujących warunków. Ze względu na przeludnienie i eksterminację większości lokalnych gatunków na planecie najczęściej występują teraz chwasty i wytrwałe szkodniki.

Vorche nie wykształcili wspólnego rządu, który pozwoliłby im wziąć udział w pracach jakichś ciał pangalaktycznych. Przymierza poszczególnych rodów są w najlepszym razie luźne, a krótkie życie i gwałtowna śmierć większości vorchów sprawiają, że trudno tu o jakieś trwałe instytucje.

Żniwiarze nie napotkali na Heshtoku poważniejszego zorganizowanego oporu, ale pozyskiwanie materiału biologicznego idzie im tu opornie. Niszczenie sąsiednich miast nie przeraża vorchów, którzy ulegają dopiero po fizycznym, osobistym zdominowaniu przez inną istotę. Brak dostępu do źródeł wody sprawia, że dostosowują się oni i czepią wilgoć z żywności. Wywiad sił sprzymierzonych zakłada, że Żniwiarze nie rozpoczęli jeszcze działań zasadniczych i dążą do unieruchomienia populacji Heshtoka oraz uniemożliwienia vorchom dołączenia do walk toczących się w galaktyce.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Heshtok
Lokalizacja: Otchłań Dzierzby – Kyzil
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,75 j.a.
Okres orbitalny: 0,72 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.814
Promień: 3902 km
Długość dnia: 44,9 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,27 atm
Temperatura na powierzchni: 32 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,695 G
Masa: 0,258 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Planeta ojczysta

Rasa zamieszkująca: Vorche
Stolica: Hatash (sporna)
Populacja: Brak danych ze spisu powszechnego sprawia, że szacuje się ją na od 6 do 9,4 miliarda (przed inwazją)

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Heshtok
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.