Horyzont | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Horyzont

Opis

Horyzont

Mass Effect 2

Horyzont to planeta, na której wytworzyły się odpowiednie warunki dla życia organicznego. Złożona z azotu i tlenu atmosfera jest podtrzymywana za pomocą fotosyntezy przez bujną roślinność i bakterie. Miejscowe rośliny nie nadają się do jedzenia przez ludzi, ale korzystne warunki glebowe umożliwiły rozwój kilku ziemskich gatunków, w związku z czym koloniści muszą uważać, by nie dopuścić do katastrofy ekologicznej. Z zasady używa się genetycznie zmodyfikowanych nasion, z których wyrastają pożywne, lecz niepłodne rośliny.

Fauna na Horyzoncie jest ogromnie zróżnicowana, podobnie jak w okresie kambryjskim na Ziemi. Dzięki niskiej grawitacji i gęstszej niż na Ziemi atmosferze latające odpowiedniki owadów rosną do olbrzymich rozmiarów. Drobnoustroje są stosunkowo niegroźne – odwiedzającym wystarcza seria szczepień przeciwko najbardziej zjadliwym mikrobom.

Mass Effect 3

Horyzont to planeta o umiarkowanym klimacie i idealnych warunkach dla form życia opartych na węglu. Otacza ją atmosfera azotowo-tlenowa utrzymywana przez bujną roślinność i liczne rodzaje bakterii. Miejscowa gleba szczególnie odpowiada ziemskim roślinom, nic więc dziwnego, że szybko rozwinęła się tu dobrze prosperująca ludzka kolonia.

Populacja Horyzontu podlega ciągłym zmianom. Atak Zbieraczy w roku 2185 pociągnął za sobą wiele ofiar, ale od początku inwazji Żniwiarzy na planetę płynie wartki strumień uchodźców. Wielu z nich ląduje tu nielegalnie, nie ma więc jak wiarygodnie ocenić liczby mieszkańców. Wielu kolonistów żywi urazę wobec nowych przybyszów, inni natomiast pogodzili się z nową rolą Horyzontu. Reklamy „Sanktuarium”, głównego ośrodka dla uchodźców, pojawiają się w całej galaktyce.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Horyzont
Lokalizacja: Morze Cieni – Lera
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 2.1 j.a.
Okres orbitalny: 3 ziemskie lata
Współczynnik Keplera: 1,029
Promień: 5402 km
Długość dnia: 37,8 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,68 atm
Temperatura na powierzchni: 13 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,7 G
Masa: 0,498 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: ludzie
Stolica: Odkrycie
Rok założenia kolonii: 2168
Populacja: 654 390 (2185), nieznana; szacowana na 800 tys. do 1,5 miliona (2186)

Kodeks Galaktyczny

Horyzont jest typową dla Terminusa kolonią, posiadającą znikome walory turystyczne, ale za to kuszącą widokami na szybkie zarobki – zwłaszcza przy sprowadzaniu nowych produktów dla ludzi lub zaopatrywaniu Hierarchii Turian. Planeta została zbadana 18 lat temu, po czterech latach uruchomiono kolonię pilotażową; właściwa kolonia ma dziś osiem lat.

Wielkim bogactwem kolonii są zdrowe lasy i dostatek słodkiej wody. Kolonia rozkwita, stanowiąc miejsce ucieczki dla tych, którzy dosyć mają ograniczeń związanych z życiem w społeczeństwie zarządzanym przez Cytadelę. Horyzont przyciąga wielu awanturników, odszczepieńców i ludzi marginesu z całej przestrzeni należącej do Przymierza.

Misje

mass Effect 2

  • Misja: Horyzont (misja)

mass Effect 3

  • Misja: Priorytet: Horyzont

Ciekawostki

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Horizon
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.