Kahje | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Kahje

Homeworlds_KahjeKahje jest planetą ojczystą hanarów.

Opis

Z 90% powierzchni zajmowanej przez rozległy ocean, nazywany jako Opasany, Kahje jest stale otoczona warstwą chmur tworzonych przez ciepło z pobliskiej „energicznej” białej gwiazdy. Pod tą warstwą chmur, powierzchnia planety składa się wyłącznie z małych wysp. Atmosfera Kahje jest idealna do życia. Zawiera śladowe ilości amoniaku, lecz składa się głównie z tlenu, wodoru i azotu. Jest podobna do tej na Ziemi. Niestety, klimat okazuje się również zbyt wilgotny dla tubylczych drelli, których ewakuowano tutaj z ich własnej, umierającej ojczyzny przez hanarów dwa wieki wcześniej. Znaleźli za to bardziej znośne życie w kontrolowanych klimatowo, miastach pod kopułami.

Kahje jest także usiane proteańskimi ruinami, które ukształtowały religię i społeczeństwo hanarów. Góra Vassla, podwodny wulkan, jest sercem jednego z największych proteańskich ruin. Zwycięzcy religijnego wydarzenia, hanarskiego święta Nyahir (lub „Pierwszego Kwiata Szczytu”) są wpisywani bioluminescencyjnie na zboczach góry w rok później.

— Mass Effect: Homeworlds —me_homeworlds_logo-90x8

Liara T’Soni udaje się na Kahje szukając sposobu na powstrzymanie Żniwiarzy z miejscowych archiwów protean. W zanurzonym głęboko pod powierzchnią oceanu proteańskim wykopalisku, które hanarzy używają jako sanktuarium, odkrywa wskazówkę: zestaw kluczy szyfrujących, które dają dostęp do archiwów na innych planetach, w tym na Marsie.

— Mass Effect 3 —

Podczas dochodzenia w sprawie hanarskiego dyplomaty w 2186, jeśli Shepard nie powstrzymał zaindoktrynowanego hanarskiego dyplomaty Zymandisa od sabotowania zautomatyzowanych systemów obronnych planety Kahje, planeta zostanie szybko opanowana i zdziesiątkowana przez siły Żniwiarzy. Jeśli Shepardowi się powiedzie, uda mu się ocalić planetę i uzyskać hanarską i drellską flotę.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Kahje
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.