Korlus | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Korlus

Opis

Korlus

Na początku obecnego wieku jeden z członków Rady Cytadeli powiedział, że Korlus to „klimatyczne śmietnisko” i od tamtej pory Biuro Turystyczne Korlus próbuje zmienić opinię o swojej planecie. Bez rezultatu – chociaż próbowało nazywać ją „przetwórczym centrum galaktyki”, skandale korupcyjne i szokujący wskaźnik morderstw sprawiają, że reputacja Korlusa jest już na stałe zszargana.

Podstawą ekonomii Korlusa jest pozyskiwanie części zamiennych z wycofanych z użytku i złomowanych statków kosmicznych. Mimo że wynalezienie omni-żelu uczyniło ten proces znacznie czystszym, nadal jest on źródłem duszącego Korlus smogu oraz tysięcy ton złomu, który wypełnia porty planety. Obrazu miejskiego rozkładu dopełniają przeszukiwacze śmieci i branża podejrzanej gościnności.

OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH: Korlus zajmuje w układach Terminusa drugie miejsce pod względem liczby morderstw per capita i pierwsze pod względem morderstw przybyszów. Przyjeżdżający tu cywile powinni na czas pobytu wynająć specjalistów od ochrony.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Korlus
Lokalizacja: Mgławica Orła – Imir
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,3 j.a.
Okres orbitalny: 1,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.976
Promień: 6850 km
Długość dnia: 28,9 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,5 atm
Temperatura na powierzchni: 28 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,3 G
Masa: 1,488 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Stolica: Choquo (kwestionowana)
Rok założenia kolonii: 1781 n.e.
Populacja: 3 800 000 000 (szac.)

Kodeks Galaktyczny

Korlus, znany jako cmentarzysko statków kosmicznych, był od wieków regionalnym toksycznym wysypiskiem. Aby „bliskie śmierci” statki nie zaśmiecały szlaków handlowych, przysyłano je tu z pobliskich przekaźników masy, po czym odzyskiwano z nich przydatne składniki i zrzucano wraki na planetę.

Obecnie Korlus jest siedzibą wielu organizacji najemników, między innymi Błękitnych Słońc, którzy podobno wykorzystują porzucone statki podczas testów nowoczesnego uzbrojenia. Systemy obrony przed atakiem naziemnym są tu minimalne, ale olbrzymie baterie dział zagrażają wszystkim, którzy próbowaliby wylądować.

Na Korlusie od wieków występował efekt cieplarniany spowodowany aktywnością wulkanów. W związku z tym klimat był zbyt gorący, a atmosfera zbyt bogata w dwutlenek węgla, aby rozwinęła się tu biosfera – gdyby nie to, wielkie ilości wody w jeziorach mogłyby z powodzeniem podtrzymać życie.

Obecnie niższe temperatury panujące na planecie pozwalają już na zamieszkanie w warunkach ochronnych, Korlus jest jednak zbyt nieprzyjazny dla kogokolwiek poza ekstremofilami i szukającymi kryjówki najemnikami. Znajduje się tu wiele przyczółków założonych przez krogan, którzy sprowadzili na planetę odporne varreny, często używane jako psy bojowe. Varreny żywią się głównie drobnymi stworzeniami lub sobą nawzajem.

Misje

  • Misja: Akta: watażka

Zobacz także

Ciekawostki

  • Wyraźnie widać quariański statek lecący przez atmosferę planety. Na całym poziomie widać inny statek obok pierwszego.
  • Ideę Korlusa oparto na obszarze złomowania statków w Indiach, gdzie nieistniejącej tankowce i inne gigantyczne statki towarowe zostają demontowane i poddawane recyklingu.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Korlus
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.