Mars | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mars

Opis

Niegdyś rozpatrywany jako kandydat do terraformowania i kolonizacji, po odkryciu prędkości szybszej niż światło, Mars zmienił się w spokojną prowincjonalną planetę. Jego południowy biegun to historyczny rezerwat utworzony wokół odnalezionych tam ruin Protean. Trwają poszukiwania artefaktów Protean, dlatego imigracja i rozwój są ograniczone.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Mars
Lokalizacja: Gromada lokalna – Układ Słoneczny
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 1,52 j.a.
Okres orbitalny: 1,88 ziemskiego dnia
Współczynnik Keplera: 0,994
Promień: 3402 km
Długość dnia: 24,6 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: -138 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,38 G
Masa: 0,107 mas Ziemi
Satelity: 2

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Ludzie
Stolica: Lowell City
Rok założenia kolonii: 2103
Populacja: 3,4 miliona

Historia

Mars był badany przez różne ekspedycje sond przez prawie wiek, zanim pierwsze załogowe stacje badawcze zostały umieszczone w latach 80 XXI wieku. Pierwszą stałą osadą na Marsie zostało Lowell City, założone w 2103 przez Europejską Agencję Kosmiczną, z siedzibą w Eos Chasma. W przeciągu dekady zarówno Stany Zjednoczone jak i Chiny również założyły swoje stałe osady. Jednakże, satelity w pobliżu Promethei Planum zaczęły zgłaszać dziwne zjawiska, które dały regionowi złą sławę ‚Trójkąta Bermudzkiego’, głównie ze względu na niewyjaśnione przesunięcia pola magnetycznego.

W 2148 zespół badaczy kierowany przez Mateusa Silvę rozpoczął eksplorację w pobliżu krateru Deseado, znajdując źródło tych zakłóceń i odkrywając podziemne proteańskie ruiny. W ruinach znajdował się niestabilny rdzeń efektu masy i kilku statków, jak również rafinowany pierwiastek zero. Po globalnych działaniach dążących do przetłumaczenia informacji pozostawionych w komputerach ruin, zidentyfikowano strukturę byłej stacji jako naukowy ośrodek obserwacyjny, przygotowany do odbioru i przetwarzania danych z Ziemi, gdy proteanie badali ludzi podczas ich ewolucji homo sapiens.

Motywy i wnioski proteańskich obserwatorów pozostają nieznane, ale dane ze schowków w ruinach, choć podzielone, przyspieszyły nauki humanistyczne od około dwustu lat. Utorowało to drogę do rozwoju napędów szybszych od światła, a później technologii pola efektu masy.

Część rafinowanego pierwiastka zero z ruin, jednakże, wpadło w mniej odpowiedzialne ręce. Triady kryminalne na Marsie wykorzystywały go do tworzenia czerwonego piasku; narkotyku, który wziął swoją nazwę z charakterystycznego koloru i suchej powierzchni Marsa.

Misje

  • Misja: Priorytet: Mars

Złoża minerałów

Mars nie może być eksploatowany.

Ciekawostki

  • Mars jest jedyną planetą w Układzie Słonecznym, której karta informacyjna w Mass Effect 2 nie zawiera informacji na temat populacji.
  • Także w uniwersum Star Trek pierwsza ludzka kolonia na Marsie została założona w 2103 roku.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Mars
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.