Nirwana | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Nirwana

Opis

Mass Effect

Nirvana posiada atmosferę składającą się ze śladowych ilości ksenonu i kryptonu. Powierzchnia tej planety to mieszanka lodu i tlenków żelaza. Wokół równika gromadzą się kriowulkany z zawartością potasu.

Nirvana nie cieszy się zainteresowaniem handlowym czy naukowym. Na początku 2160 r. działało tam kilka stacji badawczych, lecz z biegiem czasu wszystkie zostały zamknięte. Przymierze Systemów korzysta z bogatych zasobów deuteru wydobywanych za pomocą stacji na potrzeby swojej floty.

Mass Effect 3

Śladowa atmosfera Nirwany składa się z ksenonu i kryptonu, a powierzchnia planety to mieszanka zamrożonej wody z tlenkami żelaza oraz kriowuklanicznymi smugami potasu, skoncentrowanymi wokół grzbietu równikowego.

Nirwana nie jest specjalnie interesująca z punktu widzenia przemysłu czy nauki. Zbudowano tu wprawdzie w latach 60-tych XXII wieku kilka geologicznych stacji badawczych, ale od lat są opuszczone. Przymierze utrzymywało tu zautomatyzowaną placówkę rozbijania lodu, przechowującą duże ilości paliwa deuterowego do wykorzystania przez flotę. Deuter zarekwirowano w ramach przygotowań do wojny, a na Nirwanie zapanowała cisza i spokój.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Nirwana
Lokalizacja: Gromada Exodus – Utopia
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 25,6 j.a.
Okres orbitalny: 129,9 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.994
Promień: 3212 km
Długość dnia: 63,9 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: -203 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,2 G
Masa: 0,05 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

 • W buddyzmie, Nirwana to nieuwarunkowany stan, w którym jest się wyzwolonym od cierpienia i przyczyn cierpienia od cyklu narodzin, opisane przez Buddę jako „najwyższe szczęście”.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Nirvana
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.