Pluton | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Pluton

Opis

Pluton jest jednym z wielu lodowych karłów w Układzie Słonecznym. Jest godny uwagi głównie ze względu na to, że stanowi grawitacyjną „kotwicę” przekaźnika masy prowadzącego do Arkturusa. Pluton oraz przekaźnik Charon (który był niegdyś pokryty lodem i w związku z tym uważano go za księżyc) orbitują wokół siebie nawzajem. W roku 2157 orbita Plutona zbliżyła się kształtem do okręgu, co było efektem ubocznym działań związanych z ponownym uruchomieniem przekaźnika masy Charon.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Pluton
Lokalizacja: Gromada lokalna – Układ Słoneczny
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 39,5 j.a.
Okres orbitalny: 247,7 ziemskich lat
Współczynnik Keplera: 1,004
Promień: 1151 km
Długość dnia: 9,4 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: -229 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,06 G
Masa: 0,002 mas Ziemi
Satelity: 3

Kolonia

Rasa zamieszkująca: ludzie
Populacja (stacje wokół przekaźnika): 9300

Złoża minerałów

Początkowy wynik skanowania: Średnie złoża

Minerał Wartość Przybliżona wartość
Pallad Wysoka 10 000
Platyna Średnia 6100
Iryd Niska 4200
Pierwiastek zero Brak 0

Ciekawostki

  • Gdy Mass Effect był w produkcji, Pluton został uznany przez astronomów za dziewiątą planetę Układy Słonecznego. Gra traktuje zatem Plutona jako taką. Jednak w 2006 roku, w trakcie rozwoju Mass Effect, astronomowie przedefiniowali pojęcie „planety” w taki sposób, że Pluton nie jest już kwalifikowany jako taki. Zgodnie z tą definicją, Układ Słoneczny ma tylko osiem planet, a Pluton skategoryzowany został jako „planeta karłowata”, a nie jako prawdziwa planeta. Decyzja ta była początkowo kontrowersyjna, a opis w grze nie zmienił się. W Mass Effect 2 Pluton jest określany „lodowym karłem” w swoim opisie na mapie galaktyki, a jego ścieżka orbitalna została usunięta z mapy galaktyki.
  • Podczas, gdy w rzeczywistości Pluton ma pięć naturalnych satelitów, nie ma to miejsca w Mass Effect, ponieważ Charon, największy księżyc Plutona, okazuje się być przekaźnikiem masy, które zostały zamknięty w lodzie.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Pluto
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.