Pragia | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Pragia

Opis

Pragia jest planetą-dżunglą, opanowaną przez gwałtownie pleniącą się, przemysłowo modyfikowaną roślinność. Ze względu na to, że Pragia jest niezamieszkała i leży na uboczu, stała się w tym regionie idealną kryjówką dla handlarzy narkotyków, przemytników broni, piratów, najemników, terrorystów i tajnych agentów. Dłuższy pobyt na Pragii jest niezwykle utrudniony ze względu na zmutowaną, często trującą florę, która jest w stanie zarosnąć całe kolonie w przeciągu kilku dni.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Pragia
Lokalizacja: Przestrzeń Nubijska – Dakka
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,3 j.a.
Okres orbitalny: 1,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.976
Promień: 5137 km
Długość dnia: 29,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,84 atm
Temperatura na powierzchni: 54 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,87 G
Masa: 0,56 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kodeks Galaktyczny

Pragia, opanowana w zastraszającym tempie przez sprowadzony z innej planety gatunek rośliny, może służyć całej galaktyce za przestrogę, przypominając o konieczności rozważnego zarządzania procesem kolonizacji.

Dwieście lat temu batarianie postanowili zamienić niezamieszkałą planetę Pragię w rolnicze zagłębie swojego imperium. Władze zdecydowały się na wprowadzenie na Pragię nowego, zmutowanego przemysłowo gatunku rośliny, który znakomicie przyjął się na tutejszych żyznych glebach pochodzenia wulkanicznego. Koszmar rozpoczął się, gdy doszło do synergii wpływu mikroorganizmów chemotroficznych oraz panujących tu warunków geotermalnych na rośliny. Powstały zmutowane szczepy trujących, a nawet mięsożernych roślin, które porosły kolonie w ciągu kilku dni, zmuszając batarian do ucieczki. Ponieważ zwierząt jest na Pragii zbyt mało, aby mogły zahamować wzrost roślin, ekolodzy Przymierza szacują, że za 400 lat dojdzie do wyjałowienia gleb.

Ze względu na to, że Pragia jest niezamieszkała i leży na uboczu, stała się w tym regionie idealną kryjówką dla handlarzy narkotyków, przemytników broni, piratów, najemników, terrorystów i tajnych agentów.

Misje

  • Misja: Jack: Obiekt Zero
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Pragia
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.