Rakhana | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Rakhana

Codex_RakhanaRakhana jest planetą ojczystą drelli.

Opis

Rakhana to sucha i jałowa planeta pokryta skalistymi pustyniami. Osiem wieków temu, planeta drelli zaczęła szybko przeistaczać się w niezdatną do zamieszkania z powodu katastrofalnej ekspansji przemysłowej. Drellom brakowało międzygwiezdnej zdolności przewozowej, a z ich populacją dochodzącą do 11 miliardów, stanęli w obliczu unicestwienia. Na szczęście hanarzy podjęli pierwszy kontakt z drellami około 2000 roku n.e., a w przeciągu następnego dziesięciolecia ewakuowano tysiące drelli na ich własną ojczyzne, Kahje. Pozostałe miliardy pozostawione na Rakhanie stopniowo zginęły na ich umierającej planecie, walcząc ze sobą o malejące zasoby. Dziś Rakhana to jedno wielkie cmentarzysko, będące domem tylko dla kilku tysięcy drelli, żyjących w osadach nie przekraczających kilkaset mieszkańców; podczas sezonu pielgrzymkowego populacja może się podwoić.

Kodeks Galaktyczny

Codex_RakhanaRakhana, ojczysta planeta drelli, niegdyś tętniła życiem, a jej suche równiny zamieszkane były przez niesamowite okazy owadów i gadów. Drelle szybko rozpoczęli proces industrializacji, a nim zdali sobie sprawę z jego wpływu na środowisko naturalne, zdążyli spowodować nieodwracalne zmiany. Wyjałowienie gleb oraz nadmierne zakwaszenie oceanów sprawiły, że w roku 2025 n.e. dramatyczny spadek populacji drelli był już nieunikniony.

W tym momencie hanarzy przyszli drellom z pomocą, rozpoczynając szeroko zakrojoną operację ratunkową, w ramach której chcieli sprowadzić ich na swoją własną planetę, Kahje. Tymczasem na Rakhanie rozszalały się wojny toczone o resztki surowców naturalnych; ginęły miliardy drelli. Około 375 tysiącom drelli udało się uciec na Kahje podczas exodusu. Aby spłacić swój dług wobec hanarów, weszli z nimi w porozumienie zwane Paktem. Na jego mocy każdy drell ma pomagać hanarowi przy czynnościach, których ten fizycznie nie jest w stanie sam wykonać. Dzisiaj drelle usługujący wysoko postawionym hanarom zazwyczaj nie odstępują ich na krok.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Rakhana
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.