Rothla | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Rothla

Opis

Rothla

Rothla była niegdyś sporym lodowym karłem o parametrach wymienionych poniżej. W końcowych latach Rebelii Krogańskich została ona jednak roztrzaskana na kawałki, prawdopodobnie w wyniku prób z nieznanym typem uzbrojenia. W rezultacie Rothla zamieniła się w zawieszone w przestrzeni pole tysięcy minisatelitów, które orbitują wokół siebie nawzajem, stale zderzając się i zmieniając kierunek lotu.

Metoda użyta do zniszczenia Rothli do dziś pozostaje nieznana. Krogański klan, który przeprowadził eksperyment, najwyraźniej w całości zginął w jego wyniku. Załogi statków, którym udało się dotrzeć do stożka świetlnego wydarzenia, zaobserwowały, że na chwilę przed rozpadem Rothli wystąpiło w jej okolicy zjawisko soczewkowania grawitacyjnego. Nie ma innych poszlak w tej sprawie.

Według popularnego extranetowego przekazu, stworzonego przez pisarza asari Delsae Orthysa, turianie ukrywają istnienie „superbiotycznej” odmiany krogan, która ponoć była wyhodowana na Rothli na drodze modyfikacji genetycznych. MDR egzekwuje zachowanie kwarantanny Pola Rothli, powołując się na doniesienia o badaczach-amatorach, których w polu wirujących odłamków spotkał smutny koniec.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Rothla
Lokalizacja: Strefa DMZ Krogan – Dranek
Przynależność: Wewnętrzna Przestrzeń Cytadeli

Odległość orbitalna: 1,15 j.a.
Okres orbitalny: 2,3 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.288
Promień: 4263 km
Długość dnia: 64,2 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,14 atm
Temperatura na powierzchni: -153 °C
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: brak danych

Misja

 • Misja: Cytadela: Barla Von
 • Ciekawostki

 • Pomimo, że planeta jest opisana jako zniszczona, zdjęcie wykorzystane w grze jest typowe dla sferycznej planety.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Rothla
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.