Sanctum | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Sanctum

Opis

Sanctum

Sanctum jest dowodem na prawdziwość starego powiedzenia podróżników: „zielona planeta nie musi oznaczać rajskich warunków”. Na biegunach i w strefach umiarkowanych szaleją burze lodowe, w związku z czym do zamieszkania nadaje się tylko wąski pas wokół równika. Ten suchy, lecz wietrzny obszar gości na sobie ubogą florę Sanctum. Na planecie nie rozwinęła się jeszcze fauna lądowa, choć na otwartych morzach bezkręgowce dochodzą do znacznych rozmiarów. Na Sanctum pracuje się głównie w górnictwie zwanym wszędzie poza równikiem „łamaniem lodu”. Planeta jest zasobna w złoża platyny i palladu, a także bor, którego używa się lokalnie do domieszkowania półprzewodników.

OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH: Podczas inwersji termicznych stężenie dwutlenku węgla na Sanctum dochodzi do 5 tysięcy cząsteczek na milion. Podróżnicy powinni nosić aparaty oddechowe przez cały czas i sprawdzać ostrzeżenia Instytutu Meteorologicznego Sanctum.

OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH: Plaga piractwa na Sanctum jest największa od 14 lat. Odwiedzający powinni podejmować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Sanctum
Lokalizacja: Kołyska Sigurda – Decoris
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 2,6 j.a.
Okres orbitalny: 4,2 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0,996
Promień: 6651 km
Długość dnia: 69,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,4 atm
Temperatura na powierzchni: -50 °C (średnia), 4 °C (średnia)
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 1,295 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Stolica: Vulpes
Rok założenia kolonii: 2169
Populacja: 257 300

Kodeks Galaktyczny

Sanctum słynie ze swoich przeszywających mrozem burz lodowych, które szaleją zarówno na biegunach planety, jak i w strefach umiarkowanych, pozostawiając tylko wąski pas zdatnego do zamieszkania terenu wokół równika. Ze względu na trudne warunki bytowe, Lorek jest celem podróży tylko najtwardszych i najbardziej wytrwałych – nieważne, czy chodzi o górników, najemników, czy biznesmenów. Górnictwo – nazywane wszędzie poza okolicami równika „lodołamaniem” – stanowi podstawę gospodarki Sanctum. Na planecie występują obfite złoża platyny i palladu oraz boru wykorzystywanego lokalnie do wzmacniania półprzewodników.

Korporacyjni gracze na Sanctum ustalili, że dużą rolę w planetarnych finansach odgrywa Cerberus. Agenci wywiadu Przymierza Układów ulokowani w wyższych sferach tutejszej gospodarki po cichu zachęcają korporacje do bezpośredniej konfrontacji z Cerberusem, ale na razie spory finansowe nie pozwalają im na wspólne działania przeciwko Człowiekowi Iluzji.

Misje

Przydziały

  • Przydział: N7: Baza Błękitnych Słońc

Złoża minerałów

Początkowy wynik skanowania: Bogate złoża

Minerał Wartość Przybliżona wartość
Pallad Średnia 5300
Platyna Wysoka 10 800
Iryd Średnia 6700
Pierwiastek zero Średnia 6600

Ciekawostki

  • Multiplayerowa mapa w Mass Effect 3, Baza Lodowiec znajduje się na Sanctum.
  • Vulpes, nazwa stolicy tego świata, to również nazwa naukowa jednego z gatunków lisa.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Sanctum
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.