Saturn | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Saturn

Opis

Od połowy XXII wieku Saturn stanowi ważne źródło helu-3, który jest paliwem w zasilaniu fuzyjnym. Na jednym z księżyców Saturna, Tytanie, wydobywa się węglowodory oraz trenuje żołnierzy Przymierza w walce w ekstremalnych warunkach.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Saturn
Lokalizacja: Gromada lokalna – Układ Słoneczny
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 9,5 j.a.
Okres orbitalny: 29,5 ziemskich lat
Współczynnik Keplera: 0,985
Promień: 60 268 km
Długość dnia: 10,3 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: brak danych
Temperatura na powierzchni: brak danych
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: 93 mas Ziemi
Satelity: 60

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Ludzie
Stolica: Kopuła Huygens
Populacja (obiekty orbitujące oraz Tytan): 117 000

Złoża minerałów

Początkowy wynik skanowania: Bogate złoża

Minerał Wartość Przybliżona wartość
Pallad Średnia 7100
Platyna Wysoka 10 100
Iryd Średnia 7100
Pierwiastek zero Brak 0

Ciekawostki

  • Kopuła Huygens jest prawdopodobnie nazwana od XVII wiecznego holenderskiego astronoma i fizyka Christiaana Huygensa, słynącego z odkrycia Tytana, jednego z księżyców Saturna, a także kilku mgławic. Huygens był również jednym z pierwszych naukowców, który spekulował na temat możliwości życia na innych planetach. Oprócz Kopuły Huygensa, marsjańskiego krateru, góry na Księżycu, asteroidy i wspólnej amerykańsko-europejskiej sonda kosmicznej, wszystkie te obiekty zostały nazwane od nazwiska Huygensa.
  • Fort Charles Upham – poligon Przymierza, gdzie przeprowadzany jest Trening działań zbrojnych na terenie wroga, mieści się na księżycu Saturna, Tytanie. Jeżeli zapytana w Mass Effect, Ashley Williams powie Shepardowi o jej własnych doświadczeniach podczas szkolenia na Tytanie. Ashley opowiada, jak po pierwszym lądowaniu na Tytanie, wyszła na powierzchnię księżyca, pełna zdumienia bycia pierwszą osobą, która kiedykolwiek stanęła w tym miejscu, będąc natychmiast kopnięta w tyłek przez swojego instruktora musztry za nie wykonywanie swoich czynności służbowych.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Saturn
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.