Sur’Kesh | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Sur’Kesh

Opis

Sur'Kesh

Ojczyznę salarian przyrównywano do ziemskich dżungli: ma ładny wygląd, jest pełna życia, ale też niewygodna jako siedziba i niebezpieczna dla lekkomyślnych. Jako technofile, salarianie mieli we wczesnych fazach rozwoju swojej społeczności poważne problemy z zanieczyszczeniami i odpadkami; równie szybko zaczęli jednak stosować zaawansowane rozwiązania społeczne, wprowadzając reguły dotyczące rozmnażania, dzięki którym populacja Sur’Keshu nie narusza już równowagi ekologicznej planety. Sur’Kesh jest zasadniczo bardziej wilgotny niż Ziemia, a salarianie – jak na rasę amfibiotyczną przystało – podejmują wszelkie działania, żeby zbierać i dostarczać do miast świeżą wodę.

Ze względu na położenie Sur’Keshu z dala od ciemnej przestrzeni, świat ten nie został jeszcze zaatakowany przez Żniwiarzy, choć jego przywódcy doskonale zdają sobie sprawę, że znajdują się na szlaku inwazji. Wbrew założeniom swojej doktryny wojennej salarianie nie mogą zadać pierwszego ciosu, przez co wielu uważa, że ich siły znajdują się już w bardzo niekorzystnym położeniu.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Sur’Kesh
Lokalizacja: Basen Annos – Pranas
Przynależność: Wewnętrzna Przestrzeń Cytadeli

Odległość orbitalna: 1,1 j.a.
Okres orbitalny: 1,2 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.924
Promień: 6709 km
Długość dnia: 21,5 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,42 atm
Temperatura na powierzchni: 25 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,94 G
Masa: 1,032 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Planeta ojczysta

Rasa zamieszkująca: Salarianie
Stolica: Talat
Populacja: 10,3 miliarda
Populacja (stacje orbitalne): 1,1 miliona

Kodeks Galaktyczny

Codex_Sur'KeshOjczyzna salarian, Sur’Kesh, to planeta wielkich oceanów i kontynentów porośniętych obfitą florą, znana ze swojego wilgotnego klimatu i bujnej roślinności. Tak jak pokrywające niegdyś Ziemię lasy deszczowe, liczne puszcze zapewniają planecie znaczne zróżnicowanie biologiczne. Salariańska żądza stymulacji intelektualnej doprowadziła ich już dawno do szczegółowego zbadania każdego aspektu ich środowiska naturalnego i opracowania metod egzystencji bez szkody dla otoczenia.

Obszary w pobliżu większych miast i ośrodków przemysłowych są skrupulatnie utrzymywane w taki sposób, żeby promienie słoneczne docierały do poziomu gruntu; przez dżungle wiodą ustalone szlaki umożliwiające podróże.
Ważnym towarem eksportowym Sur’Kesha jest też płomiennica, przydatny w terraformowaniu, wzbogacający glebę i łatwo się przystosowujący miejscowy chwast.

Misje

  • Misja: Priorytet: Sur’Kesh

Zobacz także

Ciekawostki

  • Multiplayerowa mapa w Mass Effect 3, Baza Jad znajduje się na Sur’Keshu.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Sur'Kesh
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.