Talis Fia | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Talis Fia

Opis

Talis Fia

Mass Effect 2

Talis Fia to planeta nadająca się dla organizmów żywych, jeśli oddychają one amoniakiem. Odkryta przez asari, była używana jako karta przetargowa przez Radę Cytadeli, która szybko podpisała umowę kolonizacyjną z bogatym klientem, rasą volusów. W zamian za pokaźne korzyści z handlu Rada zgodziła się sfinansować voluską kolonizację. Z nietypowym dla tej rasy entuzjazmem na planetę napłynęły olbrzymie rzesze volusów i przez kilkanaście lat, do momentu pęknięcia bańki kolonizacyjnej, Rada zgarniała z Talis Fia krociowe zyski. Dzisiaj złoty wiek gospodarki Talis Fia dawno odszedł w zapomnienie, a prowadzone obecnie przez volusów interesy to sprawy gardłowe. Piractwo stanowi śmiertelne zagrożenie dla transportu, gdyż dobrze uzbrojeni bandyci uważają volusów za łatwy łup.

Mass Effect 3

Talis Fia to planeta nadająca się dla organizmów żywych, jeśli oddychają one amoniakiem. Odkryta przez asari, była używana jako karta przetargowa przez Radę Cytadeli, która szybko podpisała umowę kolonizacyjną z bogatym klientem, rasą volusów. W zamian za pokaźne korzyści z handlu Rada zgodziła się sfinansować voluską kolonizację. Z nietypowym dla tej rasy entuzjazmem na planetę napłynęły olbrzymie rzesze volusów i przez kilkanaście lat, do momentu pęknięcia bańki kolonizacyjnej, Rada zgarniała z Talis Fia krociowe zyski.

Żniwiarze znaleźli na Talis Fia łatwą zdobycz. Niezależna planeta miała flotę obronną tylko wystarczająca do obsługi drobnych czynności. Jej wysoka populacja i baza przemysłowa kiedyś zniechęcała do wojny z innymi światami Układów Terminusa, teraz służy jedynie, by przyciągnąć większą liczbę Żniwiarzy, niż zwykle.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Talis Fia
Lokalizacja: Otchłań Dzierzby – Urla Rast
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 1,6 j.a.
Okres orbitalny: 2 ziemskie lata
Współczynnik Keplera: 1.024
Promień: 7550 km
Długość dnia: 33,8 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 6,15 atm
Temperatura na powierzchni: -25 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,7 G
Masa: 2,364 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Volusowie
Stolica: Usra Dao
Rok założenia kolonii: 385 n.e.
Populacja: 3 800 000 000 (dane szacunkowe sprzed inwazji)

Misje

 • Misja: Otchłań Dzierzby: Proteański obelisk
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Talis_Fia
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.