Ziemia | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Ziemia

Opis

ZiemiaSzczegółowe informacje znaleźć można w standardowym wydaniu Galaktycznego Leksykonu Przymierza. Orbita Ziemi jest usiana odłamkami i szczątkami powstałymi „naturalnie” w wyniku eksploatacji przestrzeni kosmicznej. Zaleca się stosowanie barier kinetycznych na wysokościach większych od 85 km.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Ziemia
Lokalizacja: Gromada lokalna – Układ Słoneczny
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 1 j.a.
Okres orbitalny: 1 ziemski rok
Współczynnik Keplera: 1
Promień: 6378 km
Długość dnia: 23,9 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 1 atm
Temperatura na powierzchni: 23 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,0 G
Masa: 1 masa Ziemi
Satelity: Księżyc

Planeta ojczysta

Rasa zamieszkująca: Ludzie
Populacja (powierzchnia): 11,4 miliarda
Populacja (stacje L4 i L5): 250,000

Kodeks Galaktyczny

Mass Effect

Ojczysta planeta i stolica ludzi wkracza w nowy złoty wiek. Na Ziemię spływa bogactwo zasobów z dwunastu zasiedlonych kolonii oraz stu ośrodków przemysłowych, dzięki czemu kwitnie przemysł, handel i sztuka. Wielkie miasta stają się coraz bardziej zielone dzięki lepszemu zagospodarowaniu terenu, na które pozwala zastosowanie ekologicznych drapaczy chmur oraz powszechna możliwość pracowania w domu.

Ziemia jest ciągle podzielona na terytoria należące do poszczególnych narodów, ale wszystkie kraje są zjednoczone pod wspólnym sztandarem Przymierza Układów. Choć każdy człowiek może cieszyć się dłuższym i lepszym życiem niż kiedykolwiek dotąd, stale rośnie przepaść pomiędzy bogatymi i biednymi. Rozwinięte kraje wyeliminowały zanieczyszczenia i większość chorób genetycznych. Natomiast słabiej rozwinięte obszary nie wyszły jeszcze ponad poziom technologiczny XX wieku i stanowią spowite smogiem, przeludnione slumsy.

W ciągu ostatnich 200 lat poziom wody w oceanach podniósł się o dwa metry, a gwałtowne zjawiska atmosferyczne są powszechne ze względu na szkody w środowisku, jakie wyrządzono w końcu XXI wieku. Jednakże w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci doszło do znacznej poprawy sytuacji dzięki postępowi technologicznemu.

Mass Effect 3

Ziemia, świat ojczysty i stolica ludzkości, przed atakiem Żniwiarzy przechodziła nowy złoty wiek. Choroby, zanieczyszczenia i inne problemy społeczne znikały dzięki rozwojowi technologii i bogactwu zasobów pochodzących z kolonii. Ziemia inspirowała nawet obce kultury, co – zważywszy krótką obecność ludzi na scenie galaktycznej – doprowadziło do nieproporcjonalnego wzrostu wpływów tej planety.

Atak Żniwiarzy przekreślił całe dotychczasowe życie. Wielkie ziemskie miasta to dla Żniwiarzy składy ludzkiego DNA do pozyskania. Statki bojowe Żniwiarzy, o sile ognia liczonej w megatonach, w parę chwil zniszczyły ośrodki przemysłowe. Wojska rozdzielonych państw Ziemi zachowały jedynie częściową łączność z flotami Przymierza Układów, przez co opór planety jest słaby i nieskoordynowany. Strata sieci boi komunikacyjnych odcięła gospodarkę Ziemi od reszty galaktyki, co odbiło się głośnym echem na galaktycznych rynkach i znacząco utrudniła otrzymanie pomocy.

Misje

  • Misja: Prolog: Ziemia
  • Misja: Priorytet: Ziemia

Złoża minerałów

Ziemia nie może być eksploatowana.

Ciekawostki

  • Jeśli spoglądamy na Ziemię z Księżyca, pojawia się jako lustrzane odbicie.
  • Do znanych ziemskich rządów funkcjonujących na Ziemi należą m.in. Zjednoczone Stany Ameryki Północnej, Unia Europejska i Chińska Republika Ludowa.
  • Zgodnie z Mass Effect: Incursion, dokładna populacja ludzka na Ziemi w 2183 wynosi 11 490 225 106.
  • W Mass Effect 2, po wejściu na orbitę Ziemi, planeta obraca się ona w przeciwnym kierunku niż w rzeczywistości (pokazując Słońce na zachodzie).
  • Multiplayerowa mapa w Mass Effect 3, Baza Londyn, Baza Rio i Baza Vancouver znajduje się na Ziemi.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Earth
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.