Zorya | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zorya

Opis

„Błoto, pot i zarodniki” – takimi słowami najemnicy Błękitnych Słońc najczęściej opisują świat, na którym znajduje się ich główna siedziba. Ta porośnięta bujną roślinnością planeta-ogród odznacza się bogatą florą i przepięknymi dżunglami, porastającymi znaczne obszary ośmiu tutejszych kontynentów. Mimo poważnych problemów z rdzą i procesami gnilnymi, Zorya stała się celem inwestorów i korporacji z całej galaktyki. Do tej pory zużyto jedynie niewielką część jej surowców. Dominującą rolę w służbach ochrony tutejszych kolonii odgrywają Błękitne Słońca; zdaniem tubylców to coś więcej niż zwykły monopol – raczej władza zdobywców nad podbitą krainą.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Zorya
Lokalizacja: Pogranicze Ismaru – Faia
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,8 j.a.
Okres orbitalny: 2,4 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1,013
Promień: 6247 km
Długość dnia: 28,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,22 atm
Temperatura na powierzchni: 33 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,0 G
Masa: 0,952 mas Ziemi
Satelity: 2

Kolonia

Stolica: Thun
Rok założenia kolonii: 2160
Populacja: 148 000 000

Kodeks Galaktyczny

Spytany o tę porośniętą bujną roślinnością planetę-ogród, agent biura podróży powie: „Zabierz ze sobą broń palną i leki przeciwhistaminowe”. Skolonizowaną po raz pierwszy w roku 2160 Zoryę porastają w strefach umiarkowanych i zwrotnikowych liczne gatunki roślin i grzybów. Powietrze większości zdatnych do zamieszkania obszarów pełne jest pyłków i zarodników, od nieszkodliwych aż po śmiertelnie niebezpieczne. Mieszkańcy rozrzuconych po planecie kolonii musieli wypalać tereny swoich siedzib, a z powodu wysokiego stężenia zarodników obszary oddalone od ośrodków cywilizacji zamieszkują jedynie vorche. Łagodne przepisy ekologiczne umożliwiły szybki rozwój przemysłu wydobywczego i produkcyjnego; zanieczyszczenia nie stanowią problemu – planeta poradziłaby sobie z populacją znacznie większą od aktualnej.

Zorya to również dom najemników z organizacji Błękitnych Słońc, którzy stanowią dominującą siłę w służbach chroniących tutejsze kolonie. Słońca mają praktycznie nieograniczony wpływ na miejscowych polityków i sędziów, dzięki czemu skutecznie opierają się konkurencji ze strony innych prywatnych firm wojskowych. Niemal w każdej kolonii na Zoryi znajduje się punkt werbunkowy Błękitnych Słońc – lub wręcz ich obóz szkoleniowy – co nie oznacza, że planeta jest bezpieczniejsza. Na porządku dziennym są akty piractwa, przestępstwa związane z narkotykami, prostytucją i hazardem oraz zbrodnie polityczne.

Misje

 • Misja: Zaeed – Cena zemsty (misja)

Złoża minerałów

Zorya jest planetą, na której wykonujemy misję i nie może być eksploatowana.

Ciekawostki

 • Zorya to imię nadane trzem opiekunom, którzy nadzorują i powstrzymują ogary zagłady od pożarcia konstelacji Ursa Minor w mitologii słowiańskiej.
 • Thun to nazwa zarówno kantonu jak i stolica tego regionu w Szwajcarii.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Zorya
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.