Aratoht | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Aratoht

Opis

Aratoht

„Niczym Mount Everest w piekarniku” – tak Jon Grissom opisał Aratoht podczas swojej misji badawczej, która miała określić, czy ten świat ogród jest wart sporów z batarianami. Jego zespół ostatecznie zadecydował, że ciśnienie atmosferyczne i zawartość tlenu planety są zbyt niskie na kolonizację ludzkich osad na szeroką skalę, kończąc całoroczną polityczną walkę z batarianami i Komisją Rady Cytadeli ds. Kolonizacji. Od tego czasu, Batariańska Hegemonia po cichu skolonizowała obszary polarne planety, gdzie ciepło jest do opanowania z powodu obfitych opadów deszczu.

Informacje na temat samej kolonii są ograniczone przez Departament Kontroli Informacji Hegemonii, ale kilka faktów jest znanych. W toku jest już operacja na dużą skalę mająca zwiększyć zawartość tlenu na planecie: wykwalifikowani pracownicy stale zrzucają do oceanów cyjanobakterie i sadzą w strefach mieszkalnych inwazyjne gatunki roślin. Niewolnicza praca jest w dużej mierze zarezerwowana dla szerokiej branży górniczej planety, która wykorzystuje wysoką gęstość planety bogatej w metale ciężkie. Wywiad Przymierza potwierdza więc, że na kolonii mieści się kilka batariańskich instalacji wojskowych, zagrażając planetom bliskim do ziemskiej gromady lokalnej i przekaźnika Exodus. Infrastruktura obejmuje wiele satelitów oraz kilka stacji kosmicznych.

OSTRZEŻENIE EDI: Każde pojawienie się okrętu Przymierza jest uznawane przez Batariańską Hegemonię za przejaw agresji. Normandia SR2 jest jednostką niezależną, ale może być rozpoznana jako statek Przymierza Normandia SR1. Użycie systemów maskujących wysoce zalecane.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Aratoht
Lokalizacja: Mgławica Żmii – Bahak
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 1,15 j.a.
Okres orbitalny: 1,2 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.056
Promień: 4757 km
Długość dnia: 20,0 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 0,57 atm
Temperatura na powierzchni: 55 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,71 G
Masa: 0,392 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Batarianie
Stolica: Ectah
Rok założenia kolonii: 2162 n.e.
Populacja: około 90 000 (wolni obywatele), 215 000 (pozostali)

Wpis z Leksykonu

„Nie ma rzeczy niemożliwych” – głosi propagandowy plakat Hegemonii, przedstawiający muskularnego batariańskiego górnika na tle krajobrazu Aratohtu, trzymającego w dłoni dopiero co zdjęty aparat oddechowy. Obraz ten ma pokazywać ogrom pracy włożonej w rozwój planety oraz przedstawiać (a raczej fabrykować) jej historię. Jeszcze dwie dekady temu Aratoht (jak i wiele innych planet na Skylliańskim pograniczu) stanowił przedmiot roszczeń zarówno batarian jak i ludzi. Z czasem jednak Przymierze wycofało swoje roszczenia ze względu na krytycznie niskie ciśnienie i znikomą zawartość tlenu w atmosferze, a skoncentrowało się na planetach, których kolonizacja nie wymagała hermetycznych środowisk i aparatów oddechowych. Dla rządu ludzi był to przejaw rozsądku, dla batarian zaś – tchórzostwa.

Batarianie podjęli wyzwanie kolonizacji planety. W tym celi zainwestowali znaczne środki finansowe i wysłali niezliczone transporty robotników, który spory odsetek pochłonęła bezładna logistyka i nagminne, liczne wypadki. Zrzuty cyjanobakterii na wielką skalę podniosły poziom tlenu w atmosferze o jeden procent. Ten nieznaczny wzrost Hegemonia okrzyknęła zapowiedzią rychłego sukcesu. Jak dotąd jedyne zyski, które przynosi Aratoht pochodzą z eksploatacji wyjątkowo bogatych złóż metali. Jako że większość prac jest wykonywana przez niewolników i robotników „służby przymusowej”, propaganda pomija milczeniem ekstremalne warunki panujące w kopalniach.

Krążą pogłoski, że na powierzchni planety usytuowane są bazy wojskowe, jednak wszystkie szczegóły są głęboko utajnione przez Ministerstwo Kontroli Informacji Hegemonii. Batariańskie korporacje działają tu na preferencyjnych warunkach. W związku z wysokimi cłami ludzkie statki handlowe omijają te okolice. Jeśli mieszkaniec Aratohtu widzi człowieka, to znaczy, że ogląda wiadomości – proces o szpiegostwo lub egzekucję.

Przydziały

  • Przydział: Przybycie

Złoża minerałów

Aratoht jest planetą z przydziałem i nie może być eksploatowana.

Żródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Aratoht
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.