Elizjum | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Elizjum

Opis

Elizjum

Kiedy bohater Przymierza Jon Grissom szukał kolonii, w której mógłby osiąść na emeryturze, powiedział: „szukam takiej, w której słońce ma dość przyzwoitości, żeby zajść o rozsądnej porze”. Elizjum spełniło to kryterium i wiele innych, oferując niską grawitację, znośne ciśnienie atmosferyczne i odpowiedni klimat. Zarówno ludzie, jak i przedstawiciele innych ras masowo ruszyli ku temu „alpejskiemu rajowi” już we wczesnej fazie rozwoju kolonii. Dziś planeta nadal jest pełnym życia centrum rozrywki tak dla stałych mieszkańców, jak i gości.

Stałym problemem jest zapewnienie Elizjum bezpieczeństwa. Planeta wielokrotnie była celem ataków piratów lub najemników, to tu doszło też w roku 2176 do Skylliańskiego Blitzu. Przestrzeń powietrzna nad Elizjum jest zabezpieczana przez działa obrony planetarnej; osłona w postaci uzbrojonych statków kosmicznych jest stosunkowo słaba. Materiały wojenne i ochotnicy z Elizjum weszli w skład 2. Floty Przymierza, rozlokowanej w pobliżu Arkturusa, a następnie doszczętnie zniszczonej przez Żniwiarzy.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Elizjum
Lokalizacja: Mgławica Petra – Vetus
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 1,3 j.a.
Okres orbitalny: 1,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.976
Promień: 5723 km
Długość dnia: 27,9 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,3 atm
Temperatura na powierzchni: 8 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,695 G
Masa: 0,555 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: ludzie
Stolica: Illyria
Rok założenia kolonii: 2162 n.e.
Populacja: 8,3 miliona
Populacja (stacje orbitalne): 223 500

Dodatkowe informacje

Kolonizacja

Założona w 2160, Elizjum jest najstarszą ludzką kolonią na Pograniczu Skylliańskim, zaledwie kilka godzin podróży od Sidonu. Strategicznie rozmieszczone w splocie kilku pierwotnych i wtórnych przekaźników masy, kolonia szybko stała się głównym ośrodkiem podróży i handlu. Populacja wzrastała bardzo szybko: w 2165, zaledwie pięć lat po jej powstaniu, kolonia chwaliła się już populacją kilku milionów mieszkańców, z czego prawie połowa to cudzoziemcy. Ze względu na fakt, iż połowa populacji na Elizjum nie jest ludźmi, wymaga to dodatkowych procedur przesiewowych, poziom bezpieczeństwa jest bardzo wysoki.

Jej odległe położenie na Pograniczu Skylliańskim było idealnym miejscem na emeryturę dla bohatera Przymieza Jona Grissoma. Przybył na kolonię w 2160, a pięć lat później zaangażował się w śledztwo w sprawie ataku na stacji badawczej Przymierza. W 2176, Akademia Jona Grissoma, stacja kosmiczna została oddana do użytku na jego cześć. Grissom się zawsze odmawiał zaproszenia i nigdy nie odwiedził stacji. Pozostał na Elizjum aż do swojej śmierci w 2186, gdzie dożył 75 lat.

Skylliański Blitz

W 2176 roku kolonia została zaatakowana przez duże siły najemników i piratów pod dowództwem Elanosa Haliata, co później nazwano Skylliańskim Blitzem. Przymierze odparło ten atak, co doprowadziło do znacznego zwiększenia patroli w całych Układach Terminusa. Jednym ze statków na Elizjum była fregata SSV Azincourt. Nawigator Pressly służył na niej i zdobył swoje pełnomocnictwo po Blitzu. Haliata może spotkać komandor Shepard w 2183.

Mass Effect 2

Elizjum nie zostało zaatakowane przez Zbieraczy, ale możliwość ataku na kolonię zadała by planecie potężny cios. Cały ruch i handel z Illium na Elizjum został odwołany w odpowiedzi na zagrożenie ze strony Zbieraczy, blokując tym samym rozwój gospodarczy kolonii.

Jeżeli gracz podczas tworzenia Sheparda w Profilu psychologicznym wybrał Bohaterstwo, w wiadomościach jest wspomniane, że​​ został zbudowany pomnik dla upamiętnienia Sheparda.

Ciekawostki

  • Nazwa planety prawdopodobnie pochodzi od Pól Elizejskich z mitologii greckiej, ostatecznego miejsca spoczynku dusz bohaterów i wirtuozów.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Elysium
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.