Sidon | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Sidon

Opis

Sidon

Sidon to duża planeta klasy ziemskiej z rozległymi pustyniami i śladową atmosferą, składającą się głównie z tlenku węgla. Planiści Przymierza uznali jednak jej grawitację za akceptowalną i wybudowali tu po roku 2160 niewielką, ukrytą pod kopułą placówkę badawczą. Do niedawna projekt był utajniony; zmieniło to dopiero doprowadzenie przed sąd najemników Błękitnych Słońc, którzy mieli jakoby brać udział w ataku na tę placówkę.

Firmy inwestycyjne z Elizjum w nadziei na wyparcie tego brutalnego obrazu ze zbiorowej świadomości rozpoczęły szeroko zakrojoną kampanię informacyjną, według której na Sidonie nie ma już instalacji wojskowych, a ulepszenia podróży z prędkościami nadświetlnymi sprawiają, że leży on raptem „parę minut” od ich planety-ogrodu. Nie wiadomo na razie, czy to nie kolejna zagrywka marketingowa.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Sidon
Lokalizacja: Mgławica Petra – Vetus
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 2,3 j.a.
Okres orbitalny: 3,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.993
Promień: 7645 km
Długość dnia: 31,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: -62 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,947 G
Masa: 1,351 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Sidon
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.