Canrum | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Canrum

Opis

Canrum

Canrum to mały, skalisty świat z nikłą atmosferą składającą się z metanu i kryptonu. Powierzchnia składa się głównie z magnezu i krzemianów ze złożami węgla.

Canrum było areną ostatecznej klęski zadanej przez turiańskie siły pokojowe wodzowi imieniem Shiagur podczas Rebelii Krogańskich. Wprawdzie banda nie była bardzo silna, ale Shiagur była wodzem – samicą, i to jedną z niewielu pozostałych płodnych samic. Poprzez okrucieństwo i przebiegłość udało jej się przemienić swoją wyjątkową wartość w pozycję władzy. Krogańscy samcy rywalizowali o prawo dołączenia do jej bandy i legnięcia z nią.

Gdy ogłoszono śmierć Shiagur, płonący żądzą wielbiciele z różnych zakątków galaktyki złożyli przysięgi krwi przeciw turiańskim załogom, które brały udział w starciu. Koniec końców, kilka setek turiańskich uczestników zginęło w otwartych walkach bądź w wyniku akcji skrytobójczych. Po dziś dzień, wielu krogan dumnie głosi, że mają „krew Shiagur”.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Canrum
Lokalizacja: Argos Rho – Hydra
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 16,52 j.a.
Okres orbitalny: 67,3 roku ziemskiego
Współczynnik Keplera: 0.995
Promień: 5220 km
Długość dnia: 32,5 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,07 atm
Temperatura na powierzchni: -132 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,55 G
Masa: 0,36 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Tekst badania

Skany planety Canrum wykazały niebezpieczne promieniowanie z orbity. Główny inżynier Adams przeprowadził dodatkowe testy i odkrył pozostałości starożytnej głowicy bojowej. Broń miała oznaczenia kolonii Parthia.

Przydział

  • Kolekcja: Niezbadany świat: Insygnia turian: Insygnia x1 (Kolonia Parthia)

Ciekawostki

Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.