Camala | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Camala

Opis

Camala to stosunkowo niewielka, lecz bogata w piezo planeta-ogród, którą niedawno zasiedlili batarianie. Ich władze zdecydowały się na nietypowy jak na siebie krok i zezwoliły na imigrację wolnych obywateli innych ras – pod warunkiem, że wywodzą się oni z niezależnych kolonii (choćby tych w Trawersie czy Terminusie) i nie będą się ubiegać podczas pobytu o prawa obywatelskie. Obfitość piezo w połączeniu z taką polityką doprowadziły wkrótce do powstania na powierzchni portów kosmicznych i rafinerii, które znacząco wzbogaciły całą Hegemonię. Planeta trwała w stosunkowym spokoju i dobrobycie, zmagając się jedynie z wynikającym z suchego klimatu problemem niedoborów wody pitnej.

Inwazja Żniwiarzy zmieniła miasta Camali z bogatych oaz w prawdziwe piekło. Wywiad Przymierza sugeruje, że już we wczesnej jej fazie znaczny procent miejscowej ludności został zmieniony w zombie wykorzystywane do późniejszych ofensyw. Obozy przetwórcze nadal pracują dniem i nocą, a co godzinę startują transportowce z legionami kanibali. Z tego też względu dowództwo Przymierza wyznaczyło Camalę na cel swoich ataków.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Camala
Lokalizacja: Gniazdo Myszołowa – Indris
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 1,4 j.a.
Okres orbitalny: 1,9 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.76
Promień: 4866 km
Długość dnia: 18,1 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,85 atm
Temperatura na powierzchni: 38 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,924 G
Masa: 0,534 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: batarianie
Stolica: Ujon
Rok założenia kolonii: 2154
Populacja: 2 875 000 (dane szacunkowe sprzed inwazji)

Ciekawostki

  • W Mass Effect: Objawienie, Camala jest wymieniona jako najbogatsza kolonia batarian i główny dostawca pierwiastka zero. Poza stolicą Ujon, na planecie znajduje się oddalone o około 500 km miasto Hatre, będące mocno zaludnionym miastem portowym. Powierzchnia Camali to głównie niegościnne pustynie i skały, i porozrzucane po planecie dochodowe placówki wydobywcze i rafinerie. Planeta jest domem Edana Had’daha, batariańskiego arystokraty przebywającego na terenie swojej fabryki Dah’tan.
  • Camala jest miejscem misji w mini-grze N7 HQ Galaktyczna Wojna w Mass Effect 3.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Camala
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.