Eletania | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Eletania

Opis

Eletania

UWAGA: Zagrożenie toksyczne na poziomie 1.

Eletania zdaje się światem wyjątkowo przystosowanym do kolonizacji, jednak tylko z pozoru. Planeta jest pokryta zielonym dywanem mchów, glonów i porostów. Posiada również gęstą, utlenioną atmosferę. Jednak fauna Eletanii składa się z mikroskopijnych, symbiotycznych organizmów, których nie można odfiltrować z powietrza, a które są konieczne dla funkcjonowania życia na planecie. Niestety, powodują one wstrząs anafilaktyczny u każdej obcej formy życia, do której płuc się dostaną.

Innymi słowy, aby przeprowadzić kolonizację wymagane byłyby albo szczelne kombinezony, albo wymiana całego ekosystemu planety. Niektórzy proponowali ograniczoną kolonizację na wysokościach, na których nie pojawiają się już symbioty, lub na obszarach, gdzie wiatry oczyszczają powietrze.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Eletania
Lokalizacja: Attykańska Beta – Herkules
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 12,6 j.a.
Okres orbitalny: 34,4 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.69
Promień: 8864 km
Długość dnia: 35,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 2,1 atm
Temperatura na powierzchni: 13 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 2,301 masy Ziemi
Satelity: 1

Ciekawostki

 • Proteański artefakt znaleziony w ruinach na Eletanii w Mass Effect jest bardzo podobny to tego, jak nie identyczny, jak Proteański relikt znaleziony na Kopisie w Mass Effect 2 podczas przydziału Projekt Hefajstos: Proteańskie ruiny.
 • Znalezienie i odblokowanie Proteańskiego artefaktu w Mass Effect jest oznaczone jako zdarzenie podczas importu plików gry do Mass Effect 2, choć zdarzenie to nie wpływa na grę.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Eletania
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.