Aegis | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Aegis

Opis

Aegis

Aegis to wodorowo-helowy gazowy olbrzym. Około 1,8 milionów lat temu doszło tu do bezprecedensowego wydarzenia. W obszar studni potencjału grawitacyjnego Aegisa dostało się spoza układu ciało kosmiczne o powierzchni około 200 kilometrów kwadratowych, po czym uderzyło w planetę. Wyrzuciło na orbitę tak dużo pyłów i odłamków, że w rezultacie powstał z nich pierścień.

Popularna sensacyjna teoria głosi, że gdyby obcy obiekt (zwykle uważany za kometę) nie został przyciągnięty przez Aegisa, trafiłby na orbitę Tridenta i spowodował tam globalną zagładę. Zdaniem naukowców teoria ta jest co najmniej wyolbrzymiona.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Aegis
Lokalizacja: Nexus Hadesu – Hoplos
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 4,5 j.a.
Okres orbitalny: 9,6 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.989
Promień: 53 682 km
Długość dnia: 11,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: brak danych
Temperatura na powierzchni: brak danych
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: brak danych

Ciekawostki

  • W starożytnej Grecji, egida była dużym kołnierzem lub płaszczem, który był noszony na znak boskiej ochrony. W mitologii greckiej, Egida była również tarczą, którą dzierżyli Atena lub Zeus.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Aegis
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.