Aequitas | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Aequitas

Opis

Powierzchnia Aequitas, ojczyzny słynnych Żelaznych Kanionów, jest w znacznym stopniu pokryta czerwonawym tlenkiem żelaza (hematytem) i licznymi niebieskimi plamami złóż kobaltu. Turiańscy badacze odkryli w lodowych czaszach na biegunach gorące źródła, ogrzewane przez obecną w skorupie magmę. Pewien mały ośrodek, który w przedziwny sposób łączy naukę z kramarstwem, butelkuje wodę z tych źródeł i eksportuje ją jako specyfik o właściwościach leczniczych. Pozyskane w ten sposób środki są przeznaczane na utrzymanie stacji badawczej, która odkryła skamieliny dowodzące, iż w źródłach tych żyły kiedyś mikroskopijne organizmy oparte na kwasach dezoksyrybonukleinowych.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Aequitas
Lokalizacja: Pustkowie Minosa – Fortis
Przynależność: Zewnętrzna Przestrzeń Rady

Odległość orbitalna: 4 j.a.
Okres orbitalny: 8 ziemskich lat
Współczynnik Keplera: 1
Promień: 7437 km
Długość dnia: 51,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,49 atm
Temperatura na powierzchni: -85 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,6 G
Masa: 2,159 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

 • Æquitas po łacinie znaczy „sprawiedliwość” lub „równość”. W mitologii rzymskiej, Aequitas (lub Aecetia) jest także boginią kupców i sprawiedliwego handlu.
 • W Mass Effect 3 istnieje błąd, który powoduje, że planeta jest podświetlona jako świat z misją, ale gra nie pozwala na lądowanie na planecie.
 • Aequitas jest miejscem misji w mini-grze N7 HQ Galaktyczna Wojna w Mass Effect 3.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Aequitas
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.