Aite | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Aite

Opis

Aite

Aite to podobna do Ziemi planeta o szerokim wachlarzu zdatnych do zamieszkania terenów – od pustyń, poprzez dżungle, aż po tundrę. W odróżnieniu od większości planet nie będących olbrzymami, otoczona jest pierścieniami, złożonymi ze skał o średnicy sięgającej metra oraz szerokiej chmury pyłu, rozciągającej się na przestrzeni niemal 23 tysięcy kilometrów od centrum planety.

Ten niezwykły fenomen traci jednak na znaczeniu w obliczu faktu, że największy księżyc Aite – Litae – porusza się po niestabilnej orbicie; przewiduje się, że w ciągu najbliższych dwustu lat dojdzie do zderzenia tych dwóch ciał niebieskich. Dlatego też wszystko otacza tu aura tymczasowości, a populacja i skala inwestycji są o rząd wielkości mniejsze niż na innych planetach-ogrodach.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Aite
Lokalizacja: Masyw Feniksa – Tyfon
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 1,4 j.a.
Okres orbitalny: 1,7 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.949
Promień: 5941 km
Długość dnia: 24,9 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,6 atm
Temperatura na powierzchni: 20 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,88 G
Masa: 0,758 masy Ziemi
Satelity: 2

Kolonia

Stolica: Adrasteia (kwestia sporna)
Rok założenia kolonii: 2104 n.e.
Populacja: 1 540 000

Kodeks Galaktyczny

“Dwa piękne księżyce, jeden zachwycający pierścień, zero sąsiadów” – głosi popularna reklama tej planety w Układach Terminusa. Aite jest znana z rzadko rozsianej populacji, choć jest planetą-ogrodem, skolonizowaną niemal sto lat temu. Dzięki przyjaznemu klimatowi, faunie równie łagodnej jak ziemska, brakowi groźnych drobnoustrojów i glebie zdatnej do uprawy importowanych roślin, Aite może sprawiać wrażenie dziewiczego raju.

Są dwa powody, dla których planeta nie cieszy się popularnością. Najbardziej oczywistym jest fakt, że jej księżyc, Litae, krąży po niestabilnej orbicie, i w ciągu najbliższych dwustu lat uderzy w planetę, niszcząc wszelkie życie. Dlatego wszelkie inwestycje są krótkoterminowe, a najlepszym interesem jest sprzedaż lokalnej fauny i flory temu, kto zaoferuje najlepszą cenę.

Drugą wadą jest panujący na planecie poziom przemocy. Podobnie jak inne części Masywu Feniksa, Aite w pierwszej fazie kolonizacji należała do przestrzeni Cytadeli, ale kiedy w roku 2133 odłączyła się jako niepodległa kolonia, Rada nie oponowała – decyzję w sprawie skazanej na zagładę planety podjęto w ciągu niecałego dnia. Pozbawiona jakiejkolwiek władzy, Aite natychmiast stała się terenem nieustających wojen, toczonych o jej zasoby pomiędzy niewielkimi pionierskimi miastami. W rezultacie przeciętny obywatel musi być na tyle samodzielny, by móc się bronić przed krwiożerczymi korporacjami, uzbrojonymi grupami milicji, a nawet atakami gethów. Walki są na tyle częste, że nazwa planety zmieniła się ponad jedenaście razy. Najlepszym przykładem obojętności jest fakt, że standardowe mapy galaktyki używane na Cytadeli wciąż określają planetę nazwą nadaną jej przez ludzkich kolonistów w drugiej połowie wieku.

Ciekawostki

  • Na powierzchni można ujrzeć kosmiczne krowy. WI Młota zacznie alarmować Sheparda, jeśli kilka zostanie zabitych.
  • W oddali widać „niby-smocze” stworzenia z czterema skrzydłami, które latają po okolicy, co może być aluzją do filmu „Avatar„.
  • Nazwa planety, jej księżyc i stolica planety pochodzą z mitologii greckiej. Aite jest boginią złudzenia i szaleństwa. Jej moc prowadząca do ruiny ludzi może być sprawdzana przez Litae, boginię modlitwy i posługi. Adrasteia jest nimfą, która została poproszona przez Reę, by zaopiekowała i ochraniała dziecko Zeusa przed Kronosem w swojej jaskini na Krecie.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Aite
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.