Alingon | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Alingon

Opis

Alingon

Alingon („zwodniczy”) otrzymał taką nazwę od salariańskich zwiadowców, ponieważ gdy ich sondy wylądowały na powierzchni planety, przyrządy oszalały. Okazało się, że było to spowodowane wysoką koncentracją aktywnego magnetycznie peryklazu (magnezji) w jądrze i skorupie planety. Skanowanie planety czy utrzymywanie łączności jest tu niemożliwe, co przyczyniło się do powstania niezliczonych historii o piratach czających się w magnetosferze Alingona czy też o rozbitych na powierzchni statkach, wypełnionych niewyobrażalnymi bogactwami. W rzeczywistości, gdyby czaili się tu piraci, mieliby przez zakłócenia spore problemy ze zlokalizowaniem swoich ofiar i byliby skazani na życie w izolacji od reszty galaktyki ze względu na problemy z łącznością.

Inne cechy Alingona to rozrzedzona atmosfera z dwutlenku węgla, imponujące formacje suchego lodu i ksenon w stanie lotnym, który można pozyskać z górnych partii atmosfery i wykorzystać jako paliwo do napędów jonowych.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Alingon
Lokalizacja: Mgławica Klepsydra – Faryar
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 10,1 j.a.
Okres orbitalny: 31,7 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.025
Promień: 44 750 km
Długość dnia: 56,3 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 0,04 atm
Temperatura na powierzchni: -166 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,5 G
Masa: 0,116 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

— Mass Effect: Odkupienie —

Naturalna elektromagnetyczna osłona planety uczyniła z Alingona idealną lokalizację na centrum dowodzenia Handlarza Cieni, tylko on posiada technologię, która umożliwia niezawodne obejście zakłóceń, ale też zmusza jego najemników do pojawienia się na planecie osobiście w celu otrzymania rozkazów i wykonywani połączeń w jego imieniu, właściwie działając jak dodatkowa ochrona dla jego sieci informacyjnej. Liara T’Soni i Feron podążyli za Tazzikiem na Alingon w ramach próby odzyskania ciała komandora Sheparda.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Alingon
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.