Altahe | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Altahe

Opis

Altahe

Altahe to wyjątkowy rodzaj planety znany jako świat Roche’a. Najprościej rzecz ujmując, jest to jeden z pary (Altahe i Ontahe) skalistych światów o niezwykłej gęstości, które orbitują wokół siebie nawzajem w tak bliskiej odległości, że w zasadzie dzielą jedną atmosferę. Nie oznacza to, że da się przelecieć z jednego świata na drugi, ale oba mają identyczne atmosfery, zaś pył z jednego można często odnaleźć na drugim.

Oba światy dzielą atmosferę składającą się z azotu i etanu. Powierzchnia jest ciepła i składa się główni z pyłu krzemionkowego i ciemnych skał bazaltowych z dużymi złożami metali ciężkich oraz substancji radioaktywnych. Efekt pływowy Ontahe tworzy nieustannie, silne wiatry.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Altahe
Lokalizacja: Styx Theta – Acheron
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 0,8 j.a.
Okres orbitalny: 0,8 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.8
Promień: 4404 km
Długość dnia: 53,8 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,98 atm
Temperatura na powierzchni: 36 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,1 G
Masa: 0,521 masy Ziemi
Satelity: specjalne

Przydziały

 • Kolekcja: Niezbadany świat: Pisma asari: Zapiski matki x1
 • Satelita

  Ontahe jest ściśle mówiąc, drugim partnerem w podwójnym systemie, jak Charona do Altahe, Plutona. Oba prawdopodobnie orbitują synchronicznie względem siebie; Ontahe jest zawsze w tym samym miejscu na niebie Altahe i zawsze skierowany ku powierzchni tą samą stroną.

  Ciekawostki

 • Na miejscu lądowania Mako, Ontahe jest widoczna w pobliżu horyzontu. Sugeruje to, że Mako wylądował daleko od równika (gdzie Ontahe byłby bezpośrednio nad głową), wokół jednego z kół podbiegunowych.
 • Nazwa nadana dla tego typu planety, świat Roche’a, jest prawdopodobne odniesieniem do Granicy Roche’a. Granica ta określa odległość, przy której ciało niebieskie krążące wokół innego zacznie się rozpadać po tym, jak siły pływowe pokonają wiązanie grawitacyjne.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Altahe
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.