Anhur | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Anhur

Opis

Anhur

Na Anhurze, planecie-ogrodzie zamieszkanej przez mnóstwo ludzi i batarian, doszło do jednego z najstraszniejszych naruszeń praw gatunków rozumnych w nowożytnej historii ludzkości. Konsorcjum korporacji i skorumpowanym politykom udało się znieść ustawę określającą minimalną płacę – zrobiono to z obawy przed ekonomiczną konkurencją ze strony batarian, u których zwyczajowo dozwolone było niewolnictwo. W efekcie na zamieszkanej w większym stopniu przez ludzi planecie doszło praktycznie do zalegalizowania niewolnictwa.

Przeciwnicy tej decyzji niebawem uciekli się do protestów i użycia przemocy. Wybuchła wojna domowa – jedna strona chciała na dobre skończyć z niewolnictwem w całym układzie, a druga frakcja, zwana Na’hesit i złożona głównie z batarian, nie miała zamiaru pozbywać się swoich niewolników. Rebelie Anhurskie szalały od roku 2176 do 2178. Konsorcjum Na’hesit miało znaczną przewagę w liczbie statków, co zmusiło bojowników z Anhura do wynajęcia najemników dla wyrównania szans. Ostatecznie zwolennicy wyzwolenia zwyciężyli, ponieśli jednak bardzo duże straty w infrastrukturze. Choć Anhur ciągle jest bogaty w zasoby naturalne, gospodarka jest dziś w stanie kryzysu – wyłączając przemysł budowlany.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Anhur
Lokalizacja: Mgławica Orła – Amun
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,7 j.a.
Okres orbitalny: 2,2 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.015
Promień: 6829 km
Długość dnia: 18,0 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,6 atm
Temperatura na powierzchni: 7 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,3 G
Masa: 1,479 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Stolica: Nowe Teby
Rok założenia kolonii: 2165 n.e.
Populacja: 208 587 000

Ciekawostki

Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.