Bothros | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Bothros

Opis

Bothros

Bothros skalno-lodowa planeta, na której odkryto prawdziwe naukowe kuriozum. Na obszarach równikowych znaleziono pod lodem ślady nieznanej cywilizacji – rasy podobnej do naczelnych podróżującej po kosmosie. Odkryto wiele znalezisk, od stopionych kawałków metalu po dobrze zachowane szczątki istot ubranych w skafandry. Dalsze badania wykazały, że ośrodki mieszkalne na planecie zostały zniszczone z orbity przez ostrzał z nieznanego uzbrojenia kinetycznego, które siało spustoszenie porównywalne z wybuchem 120 kiloton trotylu. Atak przetrwali tylko ci, którzy zdołali uciec lub akurat znajdowali się z dala od zabudowań. Ich ciała odkryto w lodzie w miejscach, gdzie później umarli w wyniku asfiksji.

Ten nieznany gatunek nie pochodził z Asterii, ale naukowcy szukają śladów jego wizyt na tamtej planecie. Trudno jest uwierzyć, że mogliby skolonizować zamarzniętą skałę, jaką jest Bothros, ignorując przy tym pobliską planetę-ogród. Pochodzenie rasy również pozostaje niewyjaśnione.

BIULETYN PRZYMIERZA: W układzie Hekate wykryto obecność gethów. Wszelki ruch cywilny jest zabroniony.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Bothros
Lokalizacja: Nexus Hadesu – Hekate
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 8,5 j.a.
Okres orbitalny: 24,8 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.999
Promień: 7191 km
Długość dnia: 51 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: -142 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,5 G
Masa: 1,892 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

  • Asteria to nazwa planety, która była początkowo wyznaczona do pojawienia się w grze jako pierwsza planeta w systemie Hekate. Jednak to zostało zmienione i teraz planeta nie pojawia się w grze. Opis Asterii był następujący:
  • Asteria to nadająca się do zamieszkania planeta znana ze swoich suchych siarkowych pustyń. Planeta została skolonizowana na obszarach podbiegunowych, ponieważ temperatury bliżej równika mogą dochodzić do 65 stopni Celsjusza. W morzach żyją prymitywne zwierzęta, z których niewiele jest w stanie żyć na lądzie. Na glebach Asterii rosną wytrzymałe rośliny odporne na ekstremalnie wysokie temperatury. Znajdują się tu dobrze prosperujące kolonie rolnicze ludzi i asari, ale nie rozwinął się przemysł wydobywczy ani produkcyjny.

    OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH: Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze Asterii może osiągać 2500 części na milion. Mieszkańcy powinni nosić przy sobie zapas tlenu dla dzieci i osób starszych. Prosimy o kontakt z lokalnymi władzami w celu uzyskania informacji o systemie wykrywania zagrożenia przy użyciu zwierząt oraz innych środkach ochrony.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Bothros
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.