Chasca | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Chasca

Opis

Chasca

Chasca to duży świat o niskiej gęstości, podobny do swojego wewnętrznego sąsiada, Inti. Tak jak Into, Chasca jest związana pływowo z Matano. Ta sama strona jest zawsze zwrócona do słońca, co sprawia, że na dziennej stronie panują upały, zaś nocna strona jest zamarznięta. Na obszarach wokół terminatora przeciętna temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza. W połączeniu z atmosfera składającą się z azotu i tlenu, to wąskie pasmo nadającego się do zamieszkania terenu pozwala na ograniczoną kolonizację przez ludzi.

Pierścień Chaski jest wyjątkowy. Z braku lepszego określenia, wygląda on na masywną „sztukę instalacyjną obcych”. Pierścienie składają się z małych kawałków syntetycznego tworzywa i są praktycznie niewidoczne z kosmosu. Jednak oglądane z powierzchni, załamują światło Matano na rozmaite, niezwykłe sposoby. Nie jest wiadome, kto i kiedy stworzył ten pierścień.

Chasca jest we wczesnym stadium rozwoju. Na powierzchni znajduje się tylko kilka pionierskich zespołów. W tej chwili zestawiane są dane dotyczące zagrożeń i ekologii na planecie, podczas gdy na Ziemi przygotowuje się ogromny ruch rekrutacji kolonistów.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Chasca
Lokalizacja: Morze Rdzawe – Matano
Przynależność: Wewnętrzna Przestrzeń Rady

Odległość orbitalna: brak danych
Okres orbitalny: 1,3 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 8056 km
Długość dnia: 1,3 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,86 atm
Temperatura na powierzchni: 67 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,88 G
Masa: 1,395 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Ludzie
Stolica: (brak)
Rok założenia kolonii: 2183
Populacja: 150

Przydziały

  • Badanie: Niezbadany świat: Cenne minerały: Metale ciężkie / Metale lekkie / Rzadki pierwiastek x1
  • Przydział: Zbadaj próbki → Niezbadany świat: Kolonia umarłych
  • Kolekcja: Niezbadany świat: Dyski z danymi Protean: Dyski z danymi Protean x1

Ciekawostki

  • Wszystkie planety w systemie Matano są nazwane od bóstw w inkaskiej mitologii. Chasca jest inkaskim bóstwem świtu i zmierzchu.
  • W 2185, Fundacja Delta Pavonis pozyskała fundusze od inwestorów i rekrutuje wolontariuszy na na drugi etap kolonizacji tego świata.
  • W Mass Effect 2, można posłuchać Emily Wong na terminalu Sieci Informacyjnej Cytadeli. Jedna z opowieści twierdzi, że wspomniany kolonialny wzrost Chasci wrócił na tor za pomocą inwestycji asari i że kolonia przyjmuje nowych rekrutów. Piąta Flota Przymierza złożyła niedawno na niej krótką wizytę. Wong wspomina również, że gethy były odpowiedzialne za śmierć pierwszych kolonistów, pomimo faktu, że to Cerberus był prawdziwym sprawcą.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Chasca
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.