Cyllene | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Cyllene

Opis

Na Cyllene, średniej wielkości wodorowo-helowym gazowym olbrzymie, znajduje się zautomatyzowana stacja paliwowa helu-3. To wskazuje, że ten odległy układ był niegdyś zamieszkany. Odległość od przekaźnika masy i archaiczna konstrukcja stacji paliwowej sugerują, że układ ten został zbadany przez kogoś, kto nie skorzystał z przekaźnika, lecz trafił w to miejsce w trakcie niezależnej eksploracji nadświetlnej. Cyllene znajduje się w swoim układzie słonecznym przed „granicą mrozu”, a więc leży w obszarze, gdzie zwykle nie powstają olbrzymy gazowe z jądrem z lodu. Z tego względu uważana jest za planetę pochodzącą spoza układu, która została niegdyś schwytana w pole grawitacyjne swojej gwiazdy.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Cyllene
Lokalizacja: Mgławica Rosetta – Phi Clio
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,5 j.a.
Okres orbitalny: 0,4 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.781
Promień: 38 920 km
Długość dnia: 12,8 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: brak danych
Temperatura na powierzchni: brak danych
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: brak danych

Ciekawostki

 • Cyllene został prawdopodobnie nazwany od jednej z oread, które żyły w Greckich górach w mitologii greckiej. Księżyc Jowisza został nazwany Cyllene w 2005 roku.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Cyllene
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.