Helyme | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Helyme

Opis

Helyme

Planeta Helyme była niegdyś „światem-ogrodem”, obdarzonym tlenowo-azotową atmosferą podobną do ziemskiej. Na planecie nadal jest pod dostatkiem wody, ale klimat jest ogólnie dość chłodny (ze skrajnymi wahaniami temperatur w obrębie roku spowodowanymi odchyleniem osi obrotu planety o 38 stopni).

Helyme jest uważana za ojczystą planetę arthennów, niegdyś podróżującej po kosmosie rasy, która wyginęła około 300 tysięcy lat temu. Los, który spotkał Helyme, jest ciągle przedmiotem spekulacji. Najwyraźniej doszło do masowego wymierania organizmów zwierzęcych na planecie; przetrwały jedynie tak prymitywne formy jak zooplankton. Rośliny nie wymarły, ale brak stworzeń oddychających tlenem spowodował wzrost jego ilości w atmosferze. Życie roślinne znacznie ucierpiało w wyniku pożarów o globalnym zasięgu wznieconych przez wyładowania elektryczne.

Najpopularniejsza teoria głosi, że zniszczenie Helyme nastąpiło w wyniku niekontrolowanego rozprzestrzeniania się broni biologicznej. Z tego powodu lądowanie jest tu surowo wzbronione. Korporacje z Illium rozmieściły wokół planety satelity, które mają uniemożliwić potencjalnym szabrownikom lądowanie w zrujnowanych miastach.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Helyme
Lokalizacja: Mgławica Półksiężyc – Zelene
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,2 j.a.
Okres orbitalny: 1,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.768
Promień: 5522 km
Długość dnia: 44,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,84 atm
Temperatura na powierzchni: -15 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,87 G
Masa: 0,647 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Helyme
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.