Joab | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Joab

Opis

Joab to nadająca się do zasiedlenia planeta o dwóch księżycach, znana przede wszystkim z powodu masowej zagłady, do której doszło tu tysiące lat temu. Na Joabie istniała wtedy cywilizacja istot podobnych do ssaków naczelnych. Jej przedstawiciele podróżowali w kosmos. Na planecie były też bogate flora i fauna. Jednak tego można się jedynie domyślać dzięki kapsułom czasu zakopanym w ziemi daleko od ośrodków mieszkalnych – wszystkie miasta i inne osady dosłownie wyparowały w wyniku potężnego bombardowania z orbity. Powstały w wyniku tego obłok pyłu zabił wszelkie istniejące dzięki fotosyntezie rośliny oraz żywiące się nimi zwierzęta. Obecnie planeta jest rekolonizowana przez ludzi, którzy szybko tworzą tu warunki do życia dla swojej rasy. Zaczęli od wprowadzenia sinic i bakterii cudzożywnych, które mają zapewnić odpowiedni poziom tlenu i azotu.

OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH: Ciśnienie atmosferyczne na poziomie morza jest na Joabie dwa razy wyższe niż na Ziemi. Osoby cierpiące na infekcje górnych dróg oddechowych, rozedmę płuc, nowotwory lub które przeszły kiedyś operację klatki piersiowej powinny przed przylotem na Joaba skonsultować się z lekarzem.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Joab
Lokalizacja: Mgławica Rosetta – Enoch
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 2,3 j.a.
Okres orbitalny: 3,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.993
Promień: 6709 km
Długość dnia: 25,66 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 2,18 atm
Temperatura na powierzchni: 14 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 1,318 mas Ziemi
Satelity:

Kolonia

Rasa zamieszkująca: ludzie
Stolica: Nowe jerycho
Rok założenia kolonii: 2171
Populacja: 21 553 000

Ciekawostki

 • Joab jest nazwany od imienia osoby o tej samej nazwie w judaistycznej Torze lub Starym Testamencie.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Joab
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.