Nepmos | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Nepmos

Opis

Nepmos

Nepmos to bogaty w zasoby, skalisty świat, nieco większy niż Ziemia i posiadający atmosferę składającą się z dwutlenku siarki oraz argonu. Skorupa planety jest bardzo cienka i niestabilna, w żadnym miejscu nie ma więcej niż osiem kilometrów głębokości. Podpowierzchniowe rzeki magmy stanowią zagrożenie dla podróży na powierzchni, często występują również trzęsienia ziemi. Wprawdzie Nepmos jest bogaty w metale ciężkie i substancje radioaktywne, jednak geologiczna niestabilność sprawiła, że koncerny wydobywcze nigdy nie zainwestowały w planetę.

Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że gromada Styks leży nieco zbyt blisko „Kręgu Pięciu Kiloparseków” wokół jądra galaktyki. Krąg zawiera bardzo dużo wodoru w stanie molekularnym, co stanowi źródło energii dla większości procesów formowania się gwiazd w galaktyce. Ten obszar jest zbyt niebezpieczny, by można było bezpiecznie tam podróżować.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Nepmos
Lokalizacja: Styx Theta – Erebus
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: brak danych
Okres orbitalny: 0,7 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 7593 km
Długość dnia: 68,1 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,12 atm
Temperatura na powierzchni: 68 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 1,688 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

 • Zbliżając się do kolonii Raknii po raz drugi, podczas gdy zwłoki są nadal widoczne, można spowodować zawieszenie się komputera w wersji gry na PC. Wygląda na to, że błąd ten powoduje próby ponownego pojawienia się zwłok.
 • Podobnie jest, gdy gracz opuszcza kolonię raknii w wersji gry na Xbox 360 i PS3, wtedy to liczba klatek na sekundę spada do bardzo niskiej wartości, a jeden z członków drużyny Sheparda może zniknąć. Problem znika, gdy gracz wraca na Normandię. Również zapisując grę przed opuszczeniem kopalń i po ponownym uruchomieniu systemu, problem może się naprawić.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Nepmos
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.