Nepyma | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Nepyma

Opis

Nepyma

Nepyma jest w synchronizmie orbitalnym z gwiazdą Zelene. Dlatego na planecie występują wyraźne bieguny ciepła i zimna. Tereny położone w pobliżu linii dzielącej jasną i ciemną stronę planety mogłyby nadawać się do zamieszkania. Niestety, wpływ bogatej w chlor atmosfery tlenowej na tutejszą biosferę sprawił, że pomimo niskiego stopnia rozwoju, okazała się ona bardzo niebezpieczna.

W roku 1684 statek asari, Verallas, wylądował na Nepymie, by zbadać warunki ekologiczne planety. Załoga nie podejrzewała, że żywiące się chlorem miejscowe bakterie przenikną na pokład statku nie wykryte przez system ochrony przed zagrożeniami biologicznymi. Verallas wrócił do Nos Parnalo na Illium, gdzie bakterie trafiły do umiarkowanego środowiska pełnego niezużytego chloru.

Bakterie zaczęły pochłaniać chlor znajdujący się w glebach; wydalały natomiast toksyczne polichlorowane bifenyle (PCB). Zanim plaga została powstrzymana, teren o powierzchni prawie trzydziestu kilometrów kwadratowych na zawsze przeistoczył się w toksyczne pustkowie. Nos Parnalo zostało opuszczone, co przyspieszyło rozwój miasta Nos Astra.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Nepyma
Lokalizacja: Mgławica Półksiężyc – Zelene
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 0,8 j.a.
Okres orbitalny: 0,8 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.8
Promień: 4456 km
Długość dnia: 40,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,55 atm
Temperatura na powierzchni: 32 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,57 G
Masa: 0,267 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Nepyma
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.