Nonuel | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Nonuel

Opis

Nonuel

UWAGA: Zagrożenie gorąca na poziomie 1.

Chociaż Nonuel jest jedną z najstarszych pozycji na mapie gwiezdnej, nie stworzono jeszcze kompletnych map planety. Jest to największe ciało niebieskie w pasie asteroid błękitnej gwiazdy Plutos. Jest nie tylko na tyle dużą planetą, by posiadać kulisty kształt, ale również na tyle masywną, że utrzymuje trujące dwutlenki węgla i siarki, które unoszą się z jej wielu wulkanów, w ramach atmosfery.

Nonuel jest planetą niezwykle wulkaniczną, a źródło jej ogromnego ciepła jest zarazem źródłem jej gigantycznej masy. Nonuel jest „drugorzędnym źródłem” pierwiastka zero, który zastygł wokół dużej bryły piezo wyrzuconej przez supernową miliardy lat temu.

Warunki na powierzchni są niezwykle niebezpieczne. Poza cienką skorupą i wieloma strumieniami lawy, szerokie pasma powierzchni pokryte są śliskim popiołem i żużlem wyrzucanym przez wulkany.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Nonuel
Lokalizacja: Hades Gamma – Plutos
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 30,08 j.a.
Okres orbitalny: 94,0 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 3.09
Promień: 4439 km
Długość dnia: 46,9 ziemskiego roku
Ciśnienie atmosferyczne: 0,88 atm
Temperatura na powierzchni: 127 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,85 G
Masa: 0,409 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Przydziały

Ciekawostki

 • Posterunek najemników opowiada historię dwóch osób walczących na śmierć i życie, bez względu na surowość planety. Może to być odniesienie do filmu sci-fi z 1985 „Mój własny wróg„, który zawiera podobną fabułę na wulkanicznej planecie.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Nonuel
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.