Parasc | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Parasc

Opis

Parasc

Parasc to pozbawiona życia pustynia skolonizowana wkrótce po pierwszym kontakcie z vorchami. Instalacje planetarne i orbitalne wzniosło tu wiele korporacji górniczych asari współpracujących z organizacją charytatywną siari Umysł i Dłoń. W tutejszych koloniach zamieszkało wielu vorchów-sierot z Heshtoka, wychowywanych w pokojowej kulturze i zatrudnianych potem w przemyśle wydobywczym.

Początkowo działania Umysłu i Dłoni uważano za kolonializm, jednak wychowywane tam sieroty stały się w pewnym stopniu sławne, kiedy okazało się, że komunikacja poprzez przemoc nie jest u vorchów czymś całkowicie wrodzonym. Wiele z sierot przemawiało na rzecz swojej rasy w przestrzeni Cytadeli, jednak ich kariery były krótkie ze względu na ich krótką żywotność. Nawet dziś firmy pragnące korzystać z vorchów-robotników mają do wyboru albo ich adopcję i kształcenie, po którym następuje szybkie starzenie i śmierć, albo radzenie sobie z osobnikami dorosłymi – samowystarczalnymi, ale skorymi do przemocy.

Inwazja Żniwiarzy zniszczyła Parasc. Celem była zarówno infrastruktura przemysłowa, jak i społeczności górnicze. Jedynym plusem tej sytuacji było stworzenie szerokiego wachlarza męczenników, którzy zainspirowali wychowywanych przez inne rasy vorchów do walki o galaktykę.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Parasc
Lokalizacja: Otchłań Dzierzby – Kyzil
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,7 j.a.
Okres orbitalny: 2,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.786
Promień: 2283 km
Długość dnia: 49,1 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: -85 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,32 G
Masa: 0,041 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Vorche

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Parasc
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.