Pietas | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Pietas

Opis

Chociaż Pietas ma cechy potrzebne do przekształcenia w świat nadający się do zamieszkania, przez ostatnie osiem lat prawa do planety były zablokowane w sądach Rady Cytadeli. Mówi się już żartobliwie, że zanim Rada udzieli w końcu pozwolenia na skolonizowanie planety, Pietas zdąży wytworzyć własne formy życia. Planeta nadawałaby się do zamieszkania, gdyby wprowadzono tu produkujące tlen sinice. Już teraz ma łagodną, azotowo-argonową atmosferę i umiarkowane temperatury. Jej skorupa jest bogata w krzemiany i węgiel, co pozwoliłoby na łatwe wytwarzanie materiałów budowlanych. Czasami na Pietas lądują przemytnicy, piraci i inne niezarejestrowane statki, które chcą tu odpocząć albo przeprowadzić naprawy. Cywilom odradza się podróże w te okolice.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Pietas
Lokalizacja: Pustkowie Minosa – Fortis
Przynależność: Zewnętrzna Przestrzeń Rady

Odległość orbitalna: 1,8 j.a.
Okres orbitalny: 2,4 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.013
Promień: 5430 km
Długość dnia: 26,5 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,26 atm
Temperatura na powierzchni: 21 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,7 G
Masa: 0,504 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

 • Pietas w łacinie jest często tłumaczone jako „obowiązkowość” i było postrzegane jako jedna z podstawowych cnót społeczeństwa rzymskiego. Nazewnictwo można uznać za ironię, biorąc pod uwagę zarówno ilość aktywności piratów dziejących się wokół planety i niezdolność Rady Cytadeli, by podjąć ostateczną decyzję w sprawie kolonizacji planety.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Pietas
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.