Siano | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Siano

Opis

Siano

Mass Effect 2

Siano orbituje wokół Dirady, wykazując ruch wsteczny. Planeta nosi imię starożytnego filozofa asari, który znany był jako przekorny sceptyk. Panuje przekonanie, że Siano to obiekt, który miliony lat temu nadleciał z nieznanych części przestrzeni kosmicznej i stał się częścią układu Dirady. Uważa się, że jeden z wewnętrznych pasów asteroidów otaczających Diradę powstał z małej planetoidy, roztrzaskanej podczas nagłego wejścia Siano do układu. Siano składa się ze skał o niskiej gęstości. Planeta obraca się synchronicznie, przez co w kierunku Dirady zawsze jest zwrócona ta sama półkula. Istnieją ślady świadczące o tym, że na północy oświetlonej strony planety istniał niegdyś kompleks zabudowań, które – wystawione przez tysiąclecia na działanie promieniowania słonecznego – dziś są już w ruinie. Po ciemnej stronie planety odkryto kilka bunkrów z odpadami radioaktywnymi. Prawdopodobnie są one produktem prymitywnych elektrowni jądrowych.

Mass Effect 3

Siano orbituje wokół Dirady, wykazując ruch wsteczny. Planeta nosi imię starożytnego filozofa asari, który znany był jako przekorny sceptyk. Panuje przekonanie, że Siano to obiekt, który miliony lat temu nadleciał z nieznanych części przestrzeni kosmicznej i stał się częścią układu Dirady. Uważa się, że jeden z wewnętrznych pasów asteroidów otaczających Diradę powstał z małej planetoidy, roztrzaskanej podczas nagłego wejścia Siano do układu.

Siano składa się ze skał o niskiej gęstości. Planeta obraca się synchronicznie, przez co w kierunku Dirady zawsze jest zwrócona ta sama półkula. Istnieją ślady świadczące o tym, że na północy oświetlonej strony planety istniał niegdyś kompleks zabudowań, które – wystawione przez tysiąclecia na działanie promieniowania słonecznego – dziś są już w ruinie. Po ciemnej stronie planety odkryto kilka bunkrów z odpadami radioaktywnymi. Prawdopodobnie są one produktem prymitywnych elektrowni jądrowych. Zdaje się, że Żniwiarze zignorowali Siano, koncentrując się na systemach z większą populacją.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Siano
Lokalizacja: Mgławica Pylosa – Dirada
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 12,9 j.a.
Okres orbitalny: 26 ziemskich lat
Współczynnik Keplera: 3.176
Promień: 4925 km
Długość dnia: 26 ziemskich lat
Ciśnienie atmosferyczne: śladowe
Temperatura na powierzchni: 79 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,47 G
Masa: 0,278 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Siano
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.