Sobek | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Sobek

Opis

Sobek

Sobek to wodorowo-azotowy olbrzym gazowy uważany za planetę pochodzącą spoza systemu gwiezdnego i schwytaną w pole grawitacyjne swojej obecnej gwiazdy. Na jego charakteryzujących się niskim poziomem grawitacji księżycach znajdowały się za czasów Rebelii Anhurskich liczne batariańskie obozy pracy, dostarczające surowców na potrzeby armii. Gdy najemnicy Zaćmienia wyzwolili jeńców, okazało się, że ci byli przetrzymywani w nieludzkich warunkach, a w niektórych obozach nie zainstalowano w ogóle urządzeń generujących pole efektu masy, co pozwoliłyby na utrzymanie grawitacji na odpowiednim poziomie. Takie potraktowanie przez batarian sprawiło, że u więźniów wystąpił zanik tkanki kostnej związany z brakiem grawitacji – gdyby polecieli w tym stanie na planetę o normalnym poziomie przyciągania, staliby się kalekami.

Media niebawem zainteresowały się strasznym losem jeńców, a kilka organizacji charytatywnych opłaciło ich terapię fizyczną i znalazło miejsca pracy. Organizacja Zaćmienie, okryta złą sławą ze względu na okrucieństwo i zatrudnianie kryminalistów, nagle zaczęła być opisywana jako grupa bohaterów. Na Heqecie, jednym z księżyców Sobka, do dziś znajduje się biuro Zaćmienia – prawdopodobnie po części z nostalgii, a po części ze względu na dbałość o wizerunek firmy.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Sobek
Lokalizacja: Mgławica Orła – Amun
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 0,8 j.a.
Okres orbitalny: 0,7 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.045
Promień: 72 530 km
Długość dnia: 12,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: brak danych
Temperatura na powierzchni: brak danych
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: > 1

Ciekawostki

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Sobek
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.